Obserwuj nas

Rozgrywki

#WERaport 22.03.24 – Prezes Zagłębia Lubin odwołany, piłkarze Ekstraklasy na zgrupowaniach

Jak żyć, gdy jest piątkowy wieczór, a Ekstraklasy nie ma? Na to pytanie nie da się odpowiedzieć. Mimo to są ekstraklasowicze, którzy występy notują. W związku z tym przyjrzymy się spotkaniom reprezentantów elity na swoich zgrupowaniach. Michał Kielan został odwołany z funkcji Prezesa Zarządu Zagłębia Lubin. Korona Kielce przedłuża kontrakt z Jakubem Konstantynem do końca czerwca 2025 roku.

Prezes Zagłębia Lubin odwołany

Michał Kielan w środowisku Miedziowych nie będzie zapamiętany na długo, bowiem podczas swojej kadencji niczym szczególnym się nie wyróżnił. Funkcję prezesa zaczął pełnić w październiku 2021 roku, kiedy to przejął pałeczkę po Arturze Jankowskim. Nie znamy dokładnej przyczyny odwołania prezesa. Po 25. kolejkach Miedziowi zajmują 9. miejsce w lidze z dorobkiem 34 oczek.

– Na dzisiejszym posiedzeniu Rada Nadzorcza Zagłębia Lubin S.A. zdecydowała o odwołaniu z funkcji Prezesa Zarządu Michała Kielana. Prezesie, dziękujemy za pracę na rzecz Zagłębia oraz wkład w rozwój naszego Klubu i życzymy powodzenia w dalszej karierze zawodowej – pisze Zagłębie.

Ekstraklasa na zgrupowaniach

Dla niektórych piłkarzy brak Ekstraklasy w weekend to nie problem, gdyż mogą oni zaprezentować się w swoich kadrach narodowych. Andrejs Ciganiks strzelił gola dla Łotwy, John Yeboah upolował trafienie w debiutanckim występie dla Ekwadoru, a Ali Gholizadeh zanotował asystę. Bramki zdobywali również: Adrian Kapralik dla swojej reprezentacji U21 i Matthew Guillaumier. Pełne 90 minut poza Ciganiksem i Guillaumierem zanotowali: Otar Kakabadze oraz Peter Barath. Na boiskach minuty oprócz wszystkich wyżej wymienionych zawodników za granicą złapali: Lisandro Semedo, Alvis Jaunzems, Miha Blazic, Nika Kwekweskiri, Benjamin Kallman, Adnan Kovacević, Bogdan Racovitan, Muhamed Sahinović, Wahan Biczachczjan, Jani Atanasov, Tihomir Kostadinov i Aleks Petkow.

Jakub Konstantyn na dłużej w Kielcach

Korona przedłuża kontrakt z kolejnym zawodnikiem, Jakubem Konstantynem. 21-latek będzie występował dla Złocisto-Krwistych do końca czerwca 2025 roku. Polak w tym sezonie wystąpił w 20 spotkaniach. Siedemnaście z nich stanowią mecze w Ekstraklasie, a pozostałe trzy to występy w Fortuna Pucharze Polski. Zdobył jedną bramkę, która miała miejsce przeciwko Stali Mielec w 10. kolejce. Tydzień temu w meczu z Pogonią Szczecin zaliczył osiem minut na boisku.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz więcej Rozgrywki