Connect with us

Jagiellonia Białystok

Panie Michale proponuję lód zamiast Whisky

Michał Probierz

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Probierz, Probierz… Pierwsze skojarzenie? Whisky! To chyba dzisiaj będzie musiał wypić jej wiadro. Lekka retrospekcja na początek z wczorajszego meczu, a właściwie z sytuacji po nim. Kibice besztają swoich piłkarzy za przegranie 0-3 z Podbeskidziem. Coach MP zaczyna ich bronić…

I tu przechodzimy do meritum – w jaki sposób. Bluzgając, wyrywając reklamę, ruszając z pięściami na fanów własnej drużyny. Być może niektórym się to podoba, mnie natomiast – całkowicie nie. Osoba trenera w klubie, może ze względu na mój były zawód, powinna być też nauczycielem, pokazywać odpowiednie drogi życiowe, a takie zachowanie kompletnie nie idzie z tym w parze. Ba – wręcz bardziej pasuje do chuliganów spod monopolowego.

Następną sprawą są straty wizerunkowe, nie jestem pewien czy ktoś będzie chciał stawiać reklamy na stadionie Jagiellonii, bo jeszcze przyjdzie taki Buszmen i je zniszczy.

Kolejna rzecz – czy przypadkiem nie zaogniło to sytuacji na stadionie? Nie lepiej było zgarnąć graczy z boiska i zorganizować spotkanie z fanami parę dni później?

Po dzisiejszych wydarzeniach, patrząc z perspektywy czasu, zupełnie mnie przestaje dziwić zostawienie chlewa w szatni stadionu Legii. Ot – ryba psuje się od głowy.

Lodu Panie Probierz… bez whisky.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column text_align=”center” width=”1/4″][TS_VCSC_Team_Mates_Standalone team_member=”5289″ custompost_name=”Patryk Zakrzewski” style=”style2″ show_download=”false” show_contact=”false” show_opening=”false” show_skills=”false” icon_align=”center” el_file1=””][/vc_column][vc_column width=”1/2″][/vc_column][vc_column width=”1/4″][/vc_column][/vc_row]

3 komentarze

3 Comments

 1. Avatar

  Łukasz Kawiak

  5 kwietnia at 09:20

  Patryk w sedno trafiłeś. Psim obowiązkiem trenera jest stawać murem za swoimi graczami w takiej sytuacji. Mam jednak wrażenie, że lepszą obroną od wywrzeszczenia komuś w twarz wiązanki bluzgów byłoby zabranie swoich zawodników do szatni. Nie rozumiem całej tej tendencji, gdzie piłkarze ze swoich porażek muszą się tłumaczyć kilkunastu osiłkom na trybunie za bramką. Zaczyna się z tego robić nowa świecka tradycja i chyba doszliśmy do momentu, że ktoś to musi przeciąć.

 2. Avatar

  kobiquez

  6 kwietnia at 10:24

  Zdecydowanie ta akcja Probierze podzieliła kibiców – jedni ją popierają, inni wręcz przeciwnie.
  Na pewno istniało lepsze rozwiązanie tej sytuacji i Probierz dał się trochę ponieść emocjom, ale i tak mam dla niego ogromny szacunek, że zrobił w tej sytuacji cokolwiek i stanął po stronie swoich zawodników.

  Ponadto nie wiem czy do tego stadionowego bydła trafiłyby jakiekolwiek argumenty ze spotkania kilka dni po meczu, jak niektórzy sugerują. Może właśnie jedyne co do nich dotrze to rozmowa “ich” językiem oraz postawienie się czy próba sił ?

  Jak dla mnie Probierz tę próbę wygrał…

  • Avatar

   PabLo

   6 kwietnia at 12:31

   Pewnie, że istniało. Mógł na spokojnie podejść do nich i zaprosić 3 z nich do pokoju na rozmowę. Jednak znając temperament MP to niemożliwe.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Advertisement

Musisz zobaczyć

More in Jagiellonia Białystok