Connect with us

Jagiellonia Białystok

Michał Probierz to jest GOŚĆ!

Michał Probierz trener Jagiellonia Białystok

Przeciwstawić się mięśniakom i gościom którzy chcą zabłysnąć w tłumie to trzeba mieć jaja i taką postawę właśnie dziś pokazał nam Michał Probierz. To już nie była postawa trenera, to była postawa lidera. Bronił swoich piłkarzy i dla nich jest bohaterem.

Coraz częściej na polskich stadionach widzimy takie żałosne scenki odgrywane przez kiboli. Ich “motywacyjne” metody są tak słabe jak wycięcie przez Polsat połowy scen z “Wilku z Wall Street”. Wyzwiska, wyłudzanie koszulek to już niestety normalka wśród “kumeterki”. Piłkarze i trenerzy do tej pory ulegali temu szantażowi i pokornie spuszczali głowę, choć w głębi duszy mówili sobie “Co oni pieprzą za głupoty, przecież Ci goście nie mają pojęcia o profesjonalnej piłce”. Osiłki z kotła czują się silni wreszcie mogą być bohaterami tłumu, być kimś ważnym, decydować za trenera kto dał z siebie wszystko a kto nie.

Jak się okazało to dziś nie przeszło. Probierz nie wytrzymał i słusznie zdecydowanie podszedł do trybuny kiboli. Okazało się, że nie taki diabeł straszny jak go malują, a Pan w dresie był lekko przestraszony i zagubiony.

Dziś trener Jagiellonii stracił poparcie kiboli, ale zyskał wielu fanów w całej Polsce i co najważniejsze jego piłkarze pójdą za nim w ogień. Mam złudne nadzieje, że i kibolom da to do myślenia, że nie tylko bat jest metodą, ale też normalna rzeczowa rozmowa z trenerem i piłkarzami.

 

4 komentarze

4 Comments

 1. Avatar

  Łajdak

  4 kwietnia at 22:42

  Najlepsze jednak jest to, że osoby które tak hejtują zachowanie Probierza. Po przegraniu swojego klubu płaczą, że przydałby się trener z jajami co za mordę chwyci. Gdzie tu sens i logika?

  • Avatar

   PabLo

   4 kwietnia at 22:48

   Dokładnie. Tak jak napisałem Michał Probierz wygrał ten pojedynek przez nokaut, zarówno wśród piłkarzy jak i kibiców.

 2. Avatar

  Łukasz Kawiak

  5 kwietnia at 09:28

  Paweł tego pojedynku nie wygrał nikt…Jeśli już to jest tylko wielu przegranych. Przegrała drużyna, bo straciła poparcie trybun, przegrały trybuny, bo rządzi nimi kilku bezmózgów, przegrał wreszcie klub bo sceny takie chwały nie przynoszą nikomu. Obawiam się, że porażka może być jeszcze bardziej bolesna, bo oto trzeba się bić o ligowy byt, a walka ta wcale nie musi być łatwa i nie można założyć a priori że będzie wygrana. Przegraliśmy wreszcie my wszyscy, bo sceny takie jak rozliczanie piłkarzy przez kibiców z młyna zaczyna robić się tradycją, w dodatku mało przyjemną w odbiorze.

  • Avatar

   PabLo

   5 kwietnia at 14:39

   Łukasz trener stał się bohaterem piłkarzy, to chyba mu wystarczy.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Advertisement

Musisz zobaczyć

More in Jagiellonia Białystok