Obserwuj nas

Górnik Zabrze

Górnik Zabrze brak pomysłu czyli 1 liga wita

Dziś poszła informacja z klubu: “Paweł Golański, Maciej Korzym i Łukasz Madej przesunięci do rezerw Górnika”. Akt desperacji czy już wywieszenie białej flagi?

Na naszych oczach wyłania się 100% spadkowicz w sezonie 2015/16. Nic nie dzieje się bez przyczyny i wątpię by całe zło tkwiło w tych właśnie trzech piłkarzach. Niestety polityka Górnika skończyła się wraz z odejściem Nawałki, zaczęły się dziwne ruchy transferowe, drużyna praktycznie grała bez napastnika. Przez pół roku grali z podstawionym trenerem,a o niekończącej się budowie stadionu nawet nie będę wspominał.

W zespole grają piłkarze nie przygotowani do gry – Paweł Golański wygląda jakby połknął mięsnego jeża. Anonim goni anonima i jak nawet jak goni to widać, że w piłkę grać nie potrafi. Jedynym sensownym piłkarzem jest José Kanté, no ale on sam ligi nie uratuje. Gdzie nie spojrzymy tam dupa. Nie dziwne, więc że równia pochyła Górnika jest jak skocznia w Wiśle Malince.

Brak pieniędzy, brak ludzi którzy znają się na zarządzaniu klubem. Daje to nam słabych i nieprzygotowanych piłkarzy i trenera Żurka, który niestety nie ogarnia już kuwety. Dwa lata starczyły by z drużyny o obiecującym potencjale zrobić zlepek miernych kopaczy. Brak pomysłu na dosłownie wszystko.

Ciekawe i smutne jest to, że w Zabrzu nie wyciągnięto wniosków z przeszłości, podobne sytuacje przecież miały miejsce za trenera Kasperczaka – też odsuwano piłkarzy i też Górnik spadł z hukiem.

Mam obawy, że niestety 1 liga to nie będzie ostatnie słowo skandalicznego zarządzania tym klubem, mogą tak jak Widzew Łódź polecieć na same doły ligowe. Dla polskiej piłki dobrze by było gdyby ten zasłużony klub ponownie się odbudował i wreszcie był zarządzany przez osoby, które wiedzą jak to robić.

[vc_row][vc_column text_align=”center” width=”1/4″][TS_VCSC_Team_Mates_Standalone team_member=”21″ custompost_name=”PabLo” style=”style2″ show_download=”false” show_contact=”false” show_opening=”false” show_skills=”false” icon_align=”center”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][/vc_column][vc_column width=”1/4″][/vc_column][/vc_row]

1 Comment

1 Comment

    Leave a Reply

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Advertisement

    Musisz zobaczyć

    Zobacz więcej Górnik Zabrze