Connect with us

Górnik Zabrze

Górnik Zabrze brak pomysłu czyli 1 liga wita

Jędrzejczyk Legia Warszawa

Dziś poszła informacja z klubu: “Paweł Golański, Maciej Korzym i Łukasz Madej przesunięci do rezerw Górnika”. Akt desperacji czy już wywieszenie białej flagi?

Na naszych oczach wyłania się 100% spadkowicz w sezonie 2015/16. Nic nie dzieje się bez przyczyny i wątpię by całe zło tkwiło w tych właśnie trzech piłkarzach. Niestety polityka Górnika skończyła się wraz z odejściem Nawałki, zaczęły się dziwne ruchy transferowe, drużyna praktycznie grała bez napastnika. Przez pół roku grali z podstawionym trenerem,a o niekończącej się budowie stadionu nawet nie będę wspominał.

W zespole grają piłkarze nie przygotowani do gry – Paweł Golański wygląda jakby połknął mięsnego jeża. Anonim goni anonima i jak nawet jak goni to widać, że w piłkę grać nie potrafi. Jedynym sensownym piłkarzem jest José Kanté, no ale on sam ligi nie uratuje. Gdzie nie spojrzymy tam dupa. Nie dziwne, więc że równia pochyła Górnika jest jak skocznia w Wiśle Malince.

Brak pieniędzy, brak ludzi którzy znają się na zarządzaniu klubem. Daje to nam słabych i nieprzygotowanych piłkarzy i trenera Żurka, który niestety nie ogarnia już kuwety. Dwa lata starczyły by z drużyny o obiecującym potencjale zrobić zlepek miernych kopaczy. Brak pomysłu na dosłownie wszystko.

Ciekawe i smutne jest to, że w Zabrzu nie wyciągnięto wniosków z przeszłości, podobne sytuacje przecież miały miejsce za trenera Kasperczaka – też odsuwano piłkarzy i też Górnik spadł z hukiem.

Mam obawy, że niestety 1 liga to nie będzie ostatnie słowo skandalicznego zarządzania tym klubem, mogą tak jak Widzew Łódź polecieć na same doły ligowe. Dla polskiej piłki dobrze by było gdyby ten zasłużony klub ponownie się odbudował i wreszcie był zarządzany przez osoby, które wiedzą jak to robić.

[vc_row][vc_column text_align=”center” width=”1/4″][TS_VCSC_Team_Mates_Standalone team_member=”21″ custompost_name=”PabLo” style=”style2″ show_download=”false” show_contact=”false” show_opening=”false” show_skills=”false” icon_align=”center”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][/vc_column][vc_column width=”1/4″][/vc_column][/vc_row]

1 Comment

1 Comment

 1. Avatar

  MN (@maciek_mn)

  21 kwietnia at 00:06

  Dzisiaj panowie z Górnika wygrali z Podbeskidziem dzięki samobójowi Mójty i zapewne (sądząc po komentarzach) kibice Górnika poczuli ciepło w okolicach serca, że wreszcie udało się wyrwać te 3 punkty. Tylko, że poziom gry był tak marny (z obu zresztą stron), że naprawdę widzę przyszłość Górnika w czarnych barwach. Warto też przypomnieć, że rok temu w rundzie dodatkowej GKS Bełchatów też poczuł wiatr nadziei spuszczając łomot Ruchowi w Chorzowie 2:4 a potem gładko, autostradą, pojechał do 1 ligi. Tak więc bym jeszcze nie stawiał “100%” przy Górniku, ale cyfra “90%” w pełni oddaje bardzo marne położenie tego klubu w tabeli. Jedyne co może Górnika uratować to wygranie wszystkich meczów, no może z jeden remis w ramach relaksu.
  Jeśli Górnik spadnie, to biorąc pod uwagę zawirowania finansowe, wyczuwam tu kroczenie drogą Widzewa. Zresztą grozi to niemal każdemu kto jest jako tako zagrożony spadkiem: Łęczna jeśli spadnie to już wiadomo, że koniec finansowania, Korona to samo. Spadek by zapewne nie zabolał jedynie Podbeskidzia i Niecieczy.
  A propo Podbeskidzia, to ci dopiero przypadek. Kto wie, czy czasem los nie okaże się okrutny bo Podbeskidzie po prostu nic nie gra i tam już powinna wyć syrena alarmowa. Ja osobiście typuję, że do spadku idzie Górnik Zabrze i Górnik Łęczna, ewentualnie może się na to załapać Podbeskidzie jeśli ktoś tam nie wytrzeźwieje i nie da kopa w dupsko kopaczom.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Advertisement

Musisz zobaczyć

More in Górnik Zabrze