Obserwuj nas

Rozgrywki

Typy Legia Warszawa – Jagiellonia Białystok 1. kolejka Ekstraklasa 2016/17

Pierwsza kolejka jest jedną z najtrudniejszych do typowania. My jednak pokusiliśmy się o typy naszych Ekspertów. Zapraszamy do komentowania typów.

 Ola Kalinowska

19 lipca Legioniści zmierzą się w rewanżowym spotkaniu ze Zrinjskim Mostar. Wyjazdowy bramkowy remis 1:1 powoduje, że wszystkie siły zostaną rzucone na grę we wtorkowym rewanżu, a nie na sobotni pierwszy mecz w Ekstraklasie.  Nie trzeba być wielkim analitykiem żeby stwierdzić, iż Legia będzie chciała jak najmniejszym kosztem ,,wygrać a raczej odbębnić” spotkanie z Jagiellonią. Jeśli mecz nie ułoży się po myśli Legionistów i to Warszawiacy stracą pierwsi bramkę założę się (pisze to z bólem), że i tak nie zagrają na 150%, aby nie tracić sił przed wtorkowym spotkaniem. Jakby tego było mało trener Legii nie ma zbyt dużego wyboru … Hamalainen nadal leczy uraz, Duda prawdopodobnie już nie zagra na #Ł3, Sandro Kulenovic podobno nadal nie ma pozwolenia na grę.

Piłkarze Jagielloni Białystok na czele z trenerem Probierzem zdają sobie sprawę, że na początku sezonu mogą urwać Legii punkty i zrobią wszystko, aby dobrze wejść w sezon i zmazać plamę po ostatnim przegranym spotkaniu, w czasie którego to Legia trafiła aż 4 razy do bramki.

Mecz w Mostarze pokazał, że obrona Legii momentami wygląda katastrofalnie, a brak w składzie Pazdiego (nie wiadomo czy zagra z Jagą) daje szansę na strzelenie bramki piłkarzom Jagielloni, których atak wzmocnił jeden z najlepszych strzelców 1 ligi – Maciej Górski. Z drugiej strony nie wyobrażam sobie tez sytuacji, w której Legioniści (Prijo albo Niko) nie zdobędą co najmniej 1 bramki – zatem …. Przeczucie mówi mi, że OBIE drużyny STRZELĄ. Kurs 1,85

Michał Leniec

Legia na pewno będzie chciała zacząć ligę od mocnego uderzenia i uniknąć walki jak w zeszłym sezonie. Na Ł3 przyjeżdża zespół ze średniej półki, więc i typ jest dość wysoki, jak na Legię u siebie. Stawiam pewne zwycięstwo gospodarzy, kurs 1,55

Polska piłka oczami kibiców. Chcesz dołączyć? DM do @nopawel

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz więcej Rozgrywki