Obserwuj nas

Legia Warszawa

Besnik Hasi – drugi Henning Berg

Besnik Hasi zaczął swe rządy w Legii Warszawa na dobre. Wielu osobom nie przypadły do gustu jego metody pracy. Tu i ówdzie mówi się, że ma gorszy charakter niż Henning Berg.

Jeśli ktoś myślał, że po Czerczesowie będzie poluzowanie gumy to już wie, że się mylił. Hasi za wszelką cenę chce pokazać, że to on rządzi, że zmiana która nastąpiła nie skończy się na wymianie tabliczki na drzwiach. Wjeżdża równo w kompetencje innych osób i pokazuje ludziom Legii kto tu rządzi.

Czy to dobrze czy źle? Trudno powiedzieć. Taka jest jest jego rola – to on ma decydować, a inni mają się podporządkować. Na końcu będzie liczyć się skuteczność i wynik, a nie jakie metody były zastosowane do osiągnięcia celu.

Ja uważam, że w Legii nie sprawdziłby się trener „kolega”. Tu większości przypadków sukcesy odnosili trenerzy zamordyści – Okuka, Wdowczyk, czy też Czerczesow. Besnik Hasi próbuje też takim być i to chyba słuszna koncepcja.

Nie zazdroszczę nowemu trenerowi czasu w którym przejął Legię Warszawa. Start ma cholernie ciężki. Połowa pierwszego składu grała na Mistrzostwach Europy. Jędrzejczyk już odszedł z Legii, Duda jak podaje Krzysztof Stanowski ma ofertę z Fiorentiny, a i na Pazdana pewnie ktoś chętny się znajdzie. Klub sprowadził mu kompletnych ogórków przed jego przyjściem, którzy w większości zasilą ławki rezerw Legii. Jedyny sensowne wzmocnienie to Francuz Thibault Moulin, ale to przy nieobecności Tomka Jodłowca raczej uzupełnienie wielkiej dziury w środku pola. Kolejne transfery mogą być już musztardą po obiedzie.

Ekstraklasa rusza za 12 dni, eliminacje do Ligi Mistrzów tuż tuż, wszyscy kibice Legii Warszawa będą oczekiwać wyników, a z tym może być duży problem. Wszyscy będą obwiniać trenera i wspominać jego poprzednika. Nie będzie taryfy ulgowej.

Wśród kibiców panują pesymistyczne scenariusze, nastąpiło mocne ochłodzenie nastrojów. Przykładam ucho i słyszę: Najbliższy mecz z Lechem? W dupę! Liga Mistrzów? Zapomnij. Mistrz Polski? Lechia i Lech mają mocniejsze ekipy.

Jak będzie przekonamy się niedługo.

Niech już się do cholery zacznie ta Ekstraklasa!

 

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement

Musisz zobaczyć

Zobacz więcej Legia Warszawa