Obserwuj nas

Lechia Gdańsk

Gino van Kessel – na Słowacji kocur okrutnik, jak będzie w Lechii?

W Lechii Gdańsk po obozie przygotowawczym miało zacząć się dziać i zaczęło się dziać. Koniec okienka transferowego w zachodnich ligach europejskich to tak naprawdę początek łowów dla klubów z Ekstraklasy. W Gdańsku próżnować nie zamierzają i również chcą zakontraktować „piłkarskie ostatki”, wśród których z pewnością znajdzie się kilka perełek.

Od piątku zaczęły pojawiać się pogłoski o odejściu Vanji Milinkovicia-Savicia do Torino (po zakończeniu obecnego sezonu). Młody bramkarz wrócił do Gdańska po testach w Turynie, gdzie podpisał kontrakt i 1 lipca przeniesie się do Włoch. Zaczęły się pojawiać też informacje o przejściu Gino van Kessela ze Slavii Praga.

Atak, atak, atak

Gino van Kessel to piłkarz, którego swego czasu chciała Pogoń Szczecin, ale wtedy był zbyt drogą opcją dla Portowców. Slavia Praga wykupiła go po ostatnim sezonie z Trenczyna za 1.2 mln euro. Szybko okazało się jednak, że młody piłkarz ma jedną dużą wadę. Jako skrzydłowego zwykle ciągnie go tylko do ataku.

W tym aspekcie będzie główna rola sztabu Lechii, aby oduczyć go nawyku gry tylko do przodu. Sama jego gra w ataku to ogromna lekkość w poruszaniu się, szybkość, przebojowość oraz bardzo dobre wykończenie. Patrząc na jego okazje można uznać, że jest w stanie strzelić bramkę w każdy sposób. Gino najczęściej grywa na prawym skrzydle, ale zdarzało mu się grać zarówno na lewej flance, a także jako wysunięty napastnik. Kto wie, czy nie będzie to zawodnik, który na boisku nie będzie wymieniał się pozycjami z Flavio Paixao.

Van Kessel nie pojechał ze Slavią na obóz przygotowawczy do Hiszpanii decyzją sztabu szkoleniowego, a jego bilans strzelecki w tym sezonie zatrzymał się na 4 bramkach i 4 asystach w 14 spotkaniach.

Holender ma przejść do Lechii na zasadzie wypożyczenia z opcją wykupu. Rozmowy trochę trwały, Lechia negocjowała zapewne niższą kwotę wykupu ofensywnego piłkarza po sezonie, bo jeśli miałby wypalić w rundzie wiosennej, logicznym jest, że będzie starała się go wykupić.

Moje oczekiwania wobec niego są duże, mam nadzieję, że będzie dużym wzmocnieniem i pomoże Lechii w walce o wyznaczone na ten sezon cele.

Sezon 2015/2016: Trenczyn (40 występów, 24 bramki, 8 asyst)
Sezon 2016/2017: Slavia (14 występów, 4 bramki, 4 asysty)

[vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=K2_ii19isv4″ align=”center”]

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement

Musisz zobaczyć

Zobacz więcej Lechia Gdańsk