Obserwuj nas

Lechia Gdańsk

Dusan Kuciak wraca do Ekstraklasy!

Dusan Kuciak wraca do Ekstraklasy. 31-letni Słowak będzie bronił barw Lechii Gdańsk. Bramkarz został wykupiony przez gdańszczan z Hull City i podpisał z nowym klubem kontrakt do końca trwającego sezonu.

Kuciak w Ekstraklasie zagrał w 131 meczach w barwach Legii Warszawa. To z Wojskowymi Słowak święcił najwięcej trumfów w swojej karierze, jest trzykrotnym mistrzem Polski, na swoim koncie ma również 3 Puchary Polski.

Nieudana angielska przygoda

Dusan do Hull City przeszedł po 4,5-rocznym pobycie w Legii Warszawa. Odchodził jako najlepszy bramkarz ligi z nadziejami na grę w angielskiej Premier League. Rzeczywistość jednak brutalnie zweryfikowała te ambicje, które dość szybko przerodziły się w marzenia o realnej szansy na występy. Kuciak zagrał w zaledwie jednym spotkaniu “Tygrysów”, było to 90 minut w II rundzie Pucharu Ligi przeciwko Exeter City. Ogólnie Słowak był tylko 7 razy w kadrze meczowej pierwszego zespołu na 31 spotkań.

Powrót do Polski

Rok wystarczył by Kuciak zrozumiał, że nie ma dla niego miejsca w Anglii i jeśli chce jeszcze grać na wysokim poziomie, musi szybko zmienić otoczenie. Rękę do Słowaka wyciągnęła Lechia Gdańsk, która w obecnie trwającym okienku wytransferowała już swojego podstawowego bramkarza, Vanję Milinkovicia-Savicia. Młody bramkarz, na mocy umowy transferowej z Torino, pozostanie jednak w Gdańsku do końca obecnego sezonu.

Wydawałoby się, że Kuciak nie jest potrzebny już teraz Lechii, bo oprócz Milinkovicia-Savicia są jeszcze Mateusz Bąk, a także Damian Podleśny. Ten ostatni jednak ma zostać w najbliższym czasie wypożyczony. Transfer Dusana już w zimowym okienku transferowym jasno pokazuje, że sztab Lechii chce mieć co najmniej dwóch dobrych i gotowych do gry bramkarzy w swojej kadrze już na wiosnę. 31-letni Słowak, mimo konkurencji, wcale nie jest na straconej pozycji. Mogłoby się wydawać, że miejsce w bramce jest zarezerwowane dla dotąd dobrze spisującego się Vanji, jednak młody Serb ostatnio podpadł włodarzom klubu, co może okazać się szansą dla Dusana Kuciaka.

Słowak przy podpisywaniu kontraktu wspomniał o swoich ambicjach i powodach, dla których wybrał Lechię: “Zawsze interesowały mnie trofea, a Lechia jest w gronie drużyn walczących o mistrzostwo. To był jeden z głównych powodów tego, dlaczego zdecydowałem się na powrót do Polski.”

Dusan Kuciak w Lechii będzie występował z numerem 1.

Polska piłka oczami kibiców. Chcesz dołączyć? DM do @nopawel

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement

Musisz zobaczyć

Zobacz więcej Lechia Gdańsk