Obserwuj nas

Rozgrywki

Wielkie święto piłki nożnej na Stadionie Narodowym! Takiego wydarzenia jeszcze nie było!

Nic tak nie przyciąga pasjonatów jak moc atrakcji, gwiazdy, zaskakujące pokazy, wystawy. A gdy chodzi o piłkę nożną, to już prawdziwa uczta dla miłośników futbolu. W miniony weekend każdy z nich znalazł coś dla siebie. Za nami pierwsza w Polsce i Europie impreza wystawiennicza poświęcona piłce nożnej – Międzynarodowe Targi Piłkarskie „ŚWIAT PIŁKI”.

Świat Piłki

fot. Małgosia Maciejewska

Od piątku do niedzieli Stadion Narodowy był ośrodkiem światowego futbolu. Setki wystawców, wiele konferencji i wykładów, a do tego wysokiej klasy goście. To robi wrażenie! Swoimi wspomnieniami, uwagami i doświadczeniami podzielili się m.in. Jerzy Engel, Antoni Piechniczek, Wojciech Łazarek czy Andrzej Strejlau. Lista prelegentów była imponująca! Nie zabrakło również zagranicznych specjalistów. Pojawili się m.in. Lothar Matuschak, Romeo Jozak czy Ricardo Pereira. Dużo fachowych i cennych piłkarskich informacji, a przy tym wiele humoru i historii z przymrużeniem oka.

*
Świat Piłki

fot. Małgosia Maciejewska

Na płycie stadionu swoje produkty prezentowali wystawcy z różnych zakątków świata. Kibice mogli nie tylko zaczerpnąć profesjonalnej wiedzy, ale też zakupić mnóstwo gadżetów i akcesoriów piłkarskich. Organizatorzy zadbali również o wymiar zdrowotny uczestników. Odwiedzający mieli możliwość skorzystania z dwóch komór kriogenicznych. Spragnieni rozrywki, emocji i sportowej rywalizacji też znaleźli coś dla siebie. Zwłaszcza ci najmłodsi mogli sprawdzić swoje umiejętności w turniejach piłkarskich. Kto wie, może wśród nich mogliśmy zaobserwować przyszłego piłkarza na miarę Roberta Lewandowskiego?!

*

Świat Piłki

fot. Małgosia Maciejewska

O swojej przygodzie w Liverpoolu opowiadał Jerzy Dudek, a Dariusz Szpakowski czy Stefan Szczepłek przybliżyli pracę dziennikarza. Nie zabrakło paneli dyskusyjnych poświęconych medycynie sportowej, dietetyce, treningowi funkcjonalnemu oraz psychologii sportu. Na uczestników konferencji czekał szeroki wachlarz tematyczny. Mogliśmy dowiedzieć się jak skutecznie wypromować klub sportowy w social media, było wiele zagadnień o prawach piłkarza, a nawet jak zabezpieczyć swoje finanse po zakończeniu kariery. Organizatorzy nie zapomnieli również o sympatykach e-sportu. Podczas trwania targów został rozegrany turniej gry komputerowej FIFA 17 oraz League of Legends, podczas których zmierzyli się ze sobą uczestnicy targów.

W interesujący, a zarazem niekonwencjonalny sposób przy dawce humoru, zabawy i rywalizacji organizatorom udało się przyciągnąć tysiące spragnionych wrażeń sympatyków futbolu. Ważnym aspektem było również propagowanie wśród najmłodszych sportowego trybu życia poprzez rozgrywki piłkarskie. Udało się połączyć przyjemne z pożytecznym. Zatem Stadion Narodowy to nie tylko obfitujące w emocje mecze kadry Adama Nawałki, ale prawdziwe światowe centrum piłkarskie. Niech żałują ci, którzy nie byli!

Studentka dziennikarstwa UW i miłośniczka sportu, zwłaszcza polskiej piłki nożnej. Piszę dla Legia.info.pl, wcześniej SportEuro.pl. Wolę mecz niż kino :)

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz więcej Rozgrywki