Obserwuj nas

Jagiellonia Białystok

Czy istnieje środek pola Jagi bez Romanczuka?

To pytanie zadaje sobie prawie każdy kibic Jagi. Klub z Białegostoku w najbliższych tygodniach będzie musiał sobie radzić bez lidera środka pola. Taras doznał kontuzji kręgosłupa, a konkretniej niewielkiego złamania fragmentu trzonu kręgu w obrębie kręgosłupa piersiowego.

Żelazne płuca Jagi

Taras wystąpił do tej pory we wszystkich meczach tego sezonu od pierwszej do ostatniej minuty. 7 spotkań ligowych (630 min), a ponadto 4 mecze w el. Ligi Europy (360 min), w których zapisał 3 gole i 2 asysty. Należy pamiętać, iż  siedem spotkań z całego dorobku rozegrał tylko w sierpniu i to właśnie ta intensywność, w połączeniu z wymęczającymi podróżami, doprowadziły do tego, że organizm Jagiellończyka nie wytrzymał takiego natężenia, a to zaowocowało urazem. Wszak pamiętać należy, iż Jagiellonia w podróżach na mecze pokonuje najwięcej kilometrów ze wszystkich klubów Lotto Ekstraklasy.

Kto go zastąpi?

Prawdopodobnie trener Mamrot zdecyduje się na wystawienie w zastępstwie Bartosza Kwietnia, który ma warunki, aby grać na pozycji nr 6. Problem polega na tym, iż Bartek w ostatnim czasie dość często „łapał” kontuzje. Strata obu tych zawodników w tym samym czasie może okazać się bardzo kosztowna w skutkach. Partnerem Kwietnia w środku pola prawdopodobnie będzie Pospisil, który już grywał jako „ósemka” w Jadze. Takie rozwiązanie w tym sezonie widzieliśmy w spotkaniu z Piastem Gliwice, a w poprzednim z Legią Warszawa.

Mało prawdopodobny jest występ w środku pola kapitana Białostoczan Rafała Grzyba. Swoją szansę do pokazania się z dobrej strony dostał on w meczu z Miedzią Legnica, przegranym przez Jagiellonię 2:3. Niestety nie prezentował się zbyt dobrze. Być może Grzyb potrzebuje więcej minut spędzonych na murawie, aby złapać formę, tyle że w tym momencie nie ma już czasu na jego ogrywanie. Potrzebny jest zawodnik na „już” i w formie, a taką prezentował w ostatnich meczach akurat Czech.

Odpowiedź na tytułowe pytanie poznamy już w piątek. Przy Słonecznej 1 o godz. 20:30 gramy z Cracovią.


Chciałbyś, aby Twój artykuł również ukazał się na naszych łamach ??

Nic prostszego. Kliknij w link poniżej i postępuj zgodnie z instrukcjami.

Polska piłka to twoja pasja? Dołącz do nas!

Pasjonat football'u ⚽

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz więcej Jagiellonia Białystok