Connect with us

Rozgrywki

Oceny występu „Wiślaków” za mecz z „Nafciarzami”

obawa i wiara

Wisła Kraków pokonała swoją imienniczkę z Płocka 1:0.  Skuteczna gra w obronie, brak głupich zagrań pod własną bramką.  To mogą być trzy punkty, które zdecydują o tym, czy Wisła Kraków pozostanie w najwyższej lidze na następny sezon. A jak zaprezentowali się poszczególni zawodnicy? Zapraszamy na oceny.

Mateusz Lis

To było jego pierwsze spotkanie w tym sezonie.  Czekałem na jego powrót i na to, jak się zaprezentuje.  Obronił kilka strzałów zawodników Wisły Płock, chociaż nie były one zbyt wymagające. Cieszy jednak to, że po takiej przerwie nie popełnił żadnego błędu, a jego wykopy nie kończyły poza boczną linią boiska.  Warto również zauważyć, że Mateusz wychodził do dośrodkowań i piąstkował piłki. U Michała Buchalika jest to niestety problem. 7/10

David Niepsuj

To był również w pewnym sensie powrót do pierwszej jedenastki ponieważ swój ostatni mecz rozegrał  przy Kałuży. To było jeszcze przed pandemią koronawirusa. Wtedy też doznał kontuzji, która wykluczyła go na kilka miesięcy. Nie można się przyczepić do jego postawy ponieważ zagrał naprawdę dobrze. Był skoncentrowany  i dobrze ustawiony. Na minus zdecydowanie jego nerwowe zachowanie w końcówce, gdzie nie opanował sobie piłki, a Płock dzięki temu miał rzut rożny.
7/10

Hebert

Poprawny mecz stopera Wisły, chociaż niestety nie ustrzegł się błędów. W pierwszej połowie Karol Angielski zakręcił nim, jak Karuzelą. Na szczęście zawodnik Wisły Płock nie chciał zdobyć bramki dla swojej drużyny i wykopał piłkę na aut.
6/10

Rafał Janicki

Chyba najlepszy mecz Rafała w barwach Wisły. Był szefem obrony i wygrywał praktycznie każdy pojedynek ze swoimi rywalami. Miał też swoją sytuację do zdobycia bramki, ale nie trafił dobrze w piłkę. Jeśli tak będzie rozgrywał każde spotkanie, to Wisła bez problemu się utrzyma.
8/10

Maciej Sadlok

Ciężko ocenić mi występ Maćka. Starał się być aktywny z przodu, ale nic konkretnego z tego nie wynikało. Szkoda, że Sadlok przebiega nad piłką przy rzutach rożnych. Wisła traci w ten sposób zawodnika, który mógłby uderzyć piłkę zza szesnastki, a wiemy, że Sadlok ma kopyto w nodze.
6/10

Nikola Kuveljić

Całkiem fajny występ młodego Serba, którego Wisła już wykupiła. Na pewno dużo pracował w defensywie, a także starał się brać czynny udział w ataku. Musi jednak uważać, bo swoim nierozważnym wejściem może następnym razem komuś zrobić krzywdę. Każdy wie o jaką sytuację chodzi, ale na korzyść Serba działa to, że wygrał walkę o piłkę, a zawodnik z Płocka wyskoczył mu zza pleców. Chłodna głowa to będzie klucz do sukcesów tego zawodnika.
6.5/10

Vullent Basha

Wygląda na to, że Basha problemy fizyczne ma już za sobą. To dobrze, bo bez zdrowego Bashy druga linia Wisły jest  o połowę słabsza niż z nim. Dużo biegał, dużo walczył. Świetny w odbiorze. Miał swoją szansę na zagranie firmowe pod tytułem Pocisk z Albanii, ale jego strzał został obroniony przez Kamińskiego. Oby tylko zdrowie dopisało, a będzie dobrze.
7/10

Chuca

Dziwie się tym, którzy krytykują Chucę. Nie zagrał wybitnego meczu, ale muszę stanąć w jego obronie. Ostatnim meczem w jakim zagrał pełne 90 minut, to spotkanie z Górnikiem. Zdobył tam nawet bramkę. Trzeba dać czas temu Panu. I oczywiście musi też mieć z kim pograć.
5,5/10

Mateusz Hołownia

Bardzo słaby mecz Mateusza. Wiele strat, wiele złych wyborów. Niestety pozycja skrzydłowego to nie jest jego ulubione miejsce i to widać.
4/10

Alon Turgeman

Zawodnik z Izraela wywalczył rzut karny. Był bardzo aktywny w ataku. Często pokazywał się do gry, dzięki czemu robił przewagę na połowie przeciwnika.
6,5/10

Jakub Błaszczykowski

Kapitan! Kolejny rzut karny i kolejny pewnie wykonany. Ciągnie Wisłę w stronę utrzymania i to widać gołym okiem. Jeśli zdrowie będzie dopisywało, to Kuba może być najlepszym zawodnikiem ligi w następnym sezonie.