Connect with us

Rozgrywki

[Ankieta] Wybieramy środkowego obrońcę sezonu

Lech Poznań - stadion

Już niedługo, już za momencik rozpocznie się nowy sezon Ekstraklasy. Jednak my zajmiemy się jeszcze poprzednim sezonem i wyborem najlepszych zawodników. Czas na środkowych obrońców. Kto wg Was był najlepszy?

Artur Jędrzejczyk

Popularny “Jędza” to pierwszy z naszych kandydatów obrońcę sezonu. Kapitan Legii w minionym sezonie rozegrał 29 spotkań w Ekstraklasie, wszystkie w pełnym wymiarze czasowym. Z nim składzie Legia traciła bramkę średnio co 93 minuty, a w sumie straciła ich tylko 28. Do tego dołożył 2 asysty. Co prawda 11 razy został ukarany żółtą kartką, ale to on był ostoją defensywy Wojskowych. Mocno przyczynił się do kolejnego tytułu mistrzowskiego stołecznej ekipy. Jędrzejczyk swoimi występami pokazał, że chociaż ma już 32. lata, to wciąż jest czołowym obrońcą naszej ligi.

Rozegrane spotkania: 29

Bramki: 0

Asysty: 2

Lubomir Satka

Słowak rozegrał doskonały sezon. Choć na początku trener Żuraw bardziej stawiał na Djordje Cnomarkovicia, to w drugiej części sezonu, kiedy Thomas Rogne był kontuzjowany, to Satka był zdecydowanie najlepszym zawodnikiem z linii defensywnej “Kolejorza”. W sumie w minionym sezonie wystąpił w 31 spotkaniach, w których zdołał zanotować gola i asystę. Gdy grał, drużyna traciła bramki średnio co 100 minut! Warto też dodać, że defensor grał nie tylko na środku obrony, ale również gdy nastąpiła taka potrzeba, mógł wystąpić na prawej obronie. W jego grze zawsze imponował spokój i dobre ustawienie.

Rozegrane spotkania: 31

Bramki: 1

Asysty: 2

Jakub Czerwiński

Co prawda z powodu urazu kolana obrońca Piasta stracił aż 16 kolejek bieżącego sezonu, ale gdy grał – robił różnicę. Wystarczy popatrzyć na statystyki, aby przekonać się jak ważnym jest on zawodnikiem dla drużyny z Gliwic. Czerwiński w podstawowym składzie zagrał 19 spotkań, a Piast stracił w nich zaledwie 12 bramek. Ponadto w dziesięciu z tych meczów jego drużyna nie straciła bramki. Zawsze był liderem defensywy drużyny Waldemara Fornalika. Gdy grał, jego partnerzy z obrony byli pewniejsi i popełniali mniej błędów. Kto wie, może gdyby Czerwiński miał możliwość rozegrania całego sezonu, to Piast byłby wyżej w tabeli.

Rozegrane spotkania: 19

Bramki: 1

Asysty: 0

Ivan Runje

Lider bloku defensywnego “Jagi”. W zespole z Podlasia rozegrał już 4 sezony i w każdym z nich grał na najwyższym poziomie. W poprzednim również potwierdził, że zalicza się do czołówki najlepszych obrońców w polskiej lidze. Chorwat rozegrał 28 spotkań. Bez niego w składzie zespół z Podlasia stracił aż 18 bramek. Runje dużo daje również w ataku. W poprzednich rozgrywkach strzelił trzy gole i zaliczył jedną asystę. W Białymstoku na pewno cieszą się, że zostaje na kolejny sezon.

Rozegrane spotkania: 28

Bramki: 3

Asysty: 1

Lukas Klemenz

Przed transferem do Wisły Kraków nie grał za wiele w Ekstraklasie. Jednak w klubie spod Wawelu odbudował się i gra na wysokim poziomie. Między innymi to dzięki jego dobrym występom “Biała Gwiazda” utrzymała się w Ekstraklasie. W poprzednich rozgrywkach był bardzo ważny dla drużyny. Zagrał w 33 spotkaniach. W dziesięciu z nich Wisła nie straciła nawet gola. Stawiał na niego zarówno Maciej Stolarczyk, jak i Artur Skowronek. Jego wzrost często przydawał się przy stałych fragmentach gry.

Rozegrane spotkania: 33

Bramki: 1

Asysty: 0

Najlepszy środkowy obrońca Ekstraklasy w sezonie 2019/2020

  • Artur Jędrzejczyk (50% głosy/ów)
  • Lukas Klemenz (33% głosy/ów)
  • Lubomir Satka (8% głosy/ów)
  • Jakub Czerwiński (8% głosy/ów)
  • Ivan Runje (0% głosy/ów)
Loading ... Loading ...

Pasjonat polskiego sportu, zwłaszcza piłkarskiej Ekstraklasy.

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Advertisement

Musisz zobaczyć

More in Rozgrywki