Connect with us

Rozgrywki

[Ankieta] Boczny obrońca sezonu

Piłka

Czy najlepsza liga świata już wystartowała? Nie. Czy wiadomo już, kto będzie gwiazdą ligi? Nie. Czy właśnie wystartowało głosowanie na najlepszego bocznego obrońcę na Watchekstraklasa? Tak! Zapraszamy was do wyboru najlepszego bocznego obrońcy minionego sezonu. Oto pięciu kandydatów. Każdy walczy o Twój głos. Głosuj mądrze!

Marko Vesović

Pierwszym kandydatem został zawodnik Mistrza Polski, czyli Marko Vesovic. Czarnogórzec miał całkiem udany sezon. Mimo rozegrania tylko dwudziestu dwóch spotkań zdobył jedną bramkę, a także zaliczył sześć asyst. Czasami był wystawiany jako prawy skrzydłowy, a tam radził sobie całkiem nieźle. Rozegranych spotkań byłoby więcej, gdyby nie zerwane pod koniec sezonu więzadła.

Rozegrane spotkania: 22/37
Zdobyte bramki 1
Zaliczone Asysty 6
Procentowy udział przy bramkach 10%

Alan Czerwiński

Drugim naszym kandydatem, który powalczy o wasze głosy został Alan Czerwiński. 27-letni Polak 35 razy wybiegał na ligowe boiska w tym sezonie, a na nich radził sobie naprawdę dobrze. Dzięki dobrej postawie zarówno w defensywie, jak i w ofensywie został zauważony przez Lecha Poznań, co skończyło się jego transferem do Poznania. Czerwiński kilkukrotnie lądował w jedenastce kolejki, a jego statystyki tylko potwierdzają nasze słowa.

Rozegrane spotkania 35/37
Zdobyte bramki 1
Zaliczone asysty 9
Procentowy udział przy bramkach 16%

Michał Karbownik

Najmłodszy w całej stawce, przy okazji zwycięzca konkursu na młodzieżowca sezonu Watch-Esa. Młody obrońca Legii Warszawa Zanotował świetny sezon, czego dowodem jest 7 asyst, które zanotował w 28 spotkaniach. Młodzieżowiec może śmiało rywalizować już na najwyższym poziomie jeśli chodzi o ekstraklasę. Zawstydzał wielu starszych rywali, z którymi toczył bezpośrednie pojedynki. Warto zauważyć, że grał naprawdę czysto, ponieważ zebrał tylko trzy żółte kartoniki. Legia Warszawa może mieć pociechę z tego młokosa, a na pewno zarobi na nim grube pieniądze.

Rozegrane spotkania 28/37
Zdobyte bramki 0
Zaliczone asysty 7
Procentowy udział przy bramkach 10%

Karol Fila

Kolejny młody zawodnik, choć już nie tak młody by mówić o nim młodzieżowiec. Nie ma być może imponujących statystyk, ale jego praca w obronie jest nieoceniona. Dobrze się ustawiał, świetnie asekurował swoich partnerów, a do tego dołożył trzy asysty, które z pewnością pomogą mu wejść na jeszcze wyższy poziom w następnym sezonie. Chyba, że dojdzie do transferu. O młodego zdolnego Polaka zaczynają się bić niektóre włoskie kluby.

Rozegrane spotkania 31/37
Zdobyte bramki 0
Zaliczone asysty 3
Procentowy udział przy bramkach 6%

Tymoteusz Puchacz

Na koniec przedstawiamy Wam zawodnika Lecha Poznań. W kilku spotkaniach musiał zagrać jako skrzydłowy i radził sobie bardzo dobrze. Oczywiście oceniamy tutaj głównie jego występy na lewej obronie, ale warto odnotować, że nie grając na swojej nominalnej pozycji potrafił być groźny pod bramką, zdobywać bramki i notować asysty. Nie wystąpił tylko w dwóch spotkaniach, co ewidentnie pokazuje, że trener obdarzył go wielkim zaufaniem, a Puchacz odpłacił mu się świetną grą i bardzo dobrymi statystykami.

Rozegrane spotkania 35/37
Zdobyte bramki 3
Zaliczone asysty 5
Procentowy udział przy bramkach 11%

Najlepszy boczny obrońca Ekstraklasy w sezonie 2019/2020

  • Michał Karbownik (75% głosy/ów)
  • Karol Fila (25% głosy/ów)
  • Marko Vesović (0% głosy/ów)
  • Alan Czerwiński (0% głosy/ów)
  • Tymoteusz Puchacz (0% głosy/ów)
Loading ... Loading ...

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Advertisement

Musisz zobaczyć

More in Rozgrywki