Connect with us

Rozgrywki

“Jedną nogą w finale” – ostatnia prosta do Euro w Krakowie

AMP- futbolowa reprezentacja Polski, rozpoczyna przygotowania do zbliżającego się wielkimi krokami Euro w Krakowie. W odniesieniu końcowego sukcesu, pomóc mają wypełnione po brzegi trybuny, o co starają się ambasador wydarzenia: Robert Lewandowski oraz Mateusz Borek.

Wsparcie najlepszego piłkarza na świecie

Spotkania w ramach Mistrzostw Europy odbędą się w dniach 12-19 września 2021 na stadionach Prądniczanki, Garbarni oraz Cracovii. Przypomnijmy, że nasi kadrowicze w grupie podejmować Hiszpanię, Ukrainę, a także Szkocję.

Żeby nie zmarnować wysiłków zawodników jak i ludzi od zaplecza logistycznego, potrzeba poruszyć wśród zwykłych kibiców świadomość rangi takiego wydarzenia, o co, swoimi wypowiedziami, dba Robert Lewandowski:

Cieszę się, że ampfutbolowe Mistrzostwa Europy odbędą się we wrześniu w Krakowie i że mogę być ich ambasadorem. Przed chłopakami z ampfutbolowej kadry, podobnie jak przede mną, bardzo ważny okres przygotowań do EURO. Wierzę, że przepracujemy go dobrze i w przyszłym roku będziemy się wszyscy cieszyć po dobrych występach na mistrzostwach. Trzymam kciuki za medale i pełne trybuny i już dzisiaj zapraszam do Krakowa.”

Nie ma teg0 złego…

W tym zwariowanym roku, nie obyło się bez przełożenia Mistrzostw Europy na 2021. Zdawać by się mogło, że nie ma tutaj zbyt wielu powodów do radości, jednakże selekcjoner Marcin Dragosz zdaje się optymistycznie spoglądać na całą sytuację:

Dostaliśmy od losu rok ekstra na przygotowania. Chciałbym spożytkować go  na zgrupowania oraz mecze międzynarodowe, które mam nadzieję będziemy mogli już rozgrywać. Mamy jeszcze sporo do ulepszenia.”

Trener wspomina także, że zainicjowane w grudniu zgrupowanie, z początkiem stycznia przyniesie intensywne treningi:

“Mamy już plany dla każdego zawodnika dotyczące przygotowania fizycznego, ale też analizy gry i pracy mentalnej.”

Powyżej wymienione czynniki zdają się być niezbędne do odebrania pucharu z rąk reprezentacji Turcji. Ta w 2017 roku pokonała także polską kadrę wynikiem 2:0 w meczu półfinałowym.

Czynnikiem pozwalającym spoglądać w przyszłość z optymizmem są rozegrane w całości rozgrywki ligowe – Amp Futbol Ekstraklasy. Stała forma rywalizacji na pewno pozwala dłużej utrzymywać wysoką dyspozycję, o czym dobrze wie selekcjoner:

“Wprawdzie nie patrzę na innych, bo oni na pewno też robią wszystko najlepiej jak potrafią, ale to, że regularnie gramy, jest ewidentnym plusem. Każda rywalizacja jest ważna, potrzebujemy jej jak powietrza.”

Wsparcie miasta

Nie można szczędzić słów uznania dla miasta Krakowa, które bardzo mocno stawia na sport paraolimpijski. O tym w swojej wypowiedzi wspomina  Janusz Kozioł, pełnomocnik prezydenta Krakowa ds. sportu:

“Mamy już Centrum Sportu Niepełnosprawnych, a Kraków był gospodarzem wielu imprez tego typu. Organizowaliśmy m.in. mistrzostwa Europy dywizji B w blind footballu, zawody w szermierce oraz koszykówce na wózkach, a w przyszłym roku sztandarową imprezą będzie oczywiście ampfutbolowe Euro 2021.”

Z ust wyżej wspomnianego, płyną również zapewnienia, o stałość środków finansowych oraz zakwaterowania pomimo przełożenia imprezy o rok:

“Do organizacji Mistrzostw jesteśmy gotowi właściwie w każdej chwili. Obiekty sportowe, zaplecze hotelowe – to wszystko już jest. Zabezpieczenia finansowe również mamy na odpowiednim poziomie, deklaracje prezydenta Jacka Majchrowskiego zostały potwierdzone na przyszły rok, więc o tę kwestię również możemy być spokojni. Mam nadzieję, że kibice będą mogli pojawić się na trybunach, bo zainteresowanie ampfutbolem w Krakowie jest ogromne.”

Jeśli chodzi o zainteresowanie dyscypliną, Pan Kozioł wie co mówi. Zwykły mecz towarzyski Polska-Irlandia zapełnił stadion Prądniczanki Kraków po brzegi. Można więc sobie tylko wyobrazić, jak wielka może być frekwencja kibicowska, na zawodach najwyższej rangi.

Pewność zawodników

Płomiennych i pełnych wiary w sukces deklaracji, nie szczędzi Przemysław Świercz – obrońca biało-czerwonych:

“Wierzymy w to, że rok 2021 będzie dla naszej reprezentacji i dla naszych fantastycznych kibiców niezapomniany. Szykujemy się do Mistrzostw Europy od wielu miesięcy i obiecuję, że zarówno podczas tych przygotowań, jak i na samym EURO w Krakowie damy z siebie wszystko! W Turcji odbieraliśmy medale na wypełnionym przez 41 000 fanów stadionie i te niesamowite emocje chcemy przeżyć jeszcze raz, tym razem z naszymi, polskimi kibicami!”

Jako kibice możemy być dumni z fantastycznej kadry, która ma realne szanse na odnoszenie sukcesów i promowania AMP futbolu w Polsce. Każdego z nas powinny cieszyć obrazki, gdzie ludzie – rodacy, wychodzą naprzeciw swoim ograniczeniom, jednocząc się we wspólnym sportowym celu. Doceńmy trudy ich przygotowań i szerzmy zainteresowanie właśnie tą dyscypliną. Tak jak głosi spot: “bądźmy z kadrą jedną nogą w finale!”.

Źródło i fot.: Materiały prasowe Amp Futbol Polska

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Advertisement

Musisz zobaczyć

More in Rozgrywki