Connect with us

Cracovia

Korupcja, Ch…, Szrot – Świat Według Cracovii

Jeżeli ktoś powiedziałby mi, że Kraków to nieciekawe miasto i w sumie nic tam się nie dzieje, to zaśmiałbym się mu prosto w twarz. Milioner widmo, spory kibicowskie, prezeso-trener lub jak kto woli  trenero-prezes – to tylko wierzchołek góry śmiechu, który sygnalizuje: „Ej mordziaty, tu się dzieją jaja” . Dłużników z Reymonta zostawmy dzisiaj w spokoju, a skupmy się na drugiej stronie Błoń, gdzie właściciel klubu, chcąc chronić się przed wirusem zamiast maseczki kupuje sobie… samolot.

 

Cupiał, Filipiak, Wojciechowski – Kto da więcej?

Co robisz, gdy masz dużo pieniędzy? Kupujesz fajny samochód. Co robisz, gdy masz za dużo pieniędzy? Kupujesz klub piłkarski. Co robisz, gdy masz jeszcze więcej kasy, ale nie umiesz z niej dobrze korzystać? Kupujesz mecze. I w tym momencie na usta ciśnie “shot” z jednego z popularnych kiedyś teleturniejów na TVN:  „Paaaanie Januuuszuuuuu!”. Poważni i obrzydliwie bogaci ludzie nie mogą tak robić!

Zdaję sobie sprawę z tego, że bez tych zamieszek Cracovia mogłaby nie być teraz w Ekstraklasie, ale bez minusowych pięciu oczek „Pasy” zajmowałby 7 miejsce ze stratą do lidera ośmiu punktów. Całkiem nieźle jak na drużynę, która nie gra ani dobrze u siebie, ani na wyjazdach. Bilans u siebie to 3-3-2 zaś na wyjazdach 2-3-1, czyli typowa drużyna środka – po prostu Cracovia. Ich styl w tej rundzie był tak nudny, że ciekawiej oglądało się Wisłę Płock w niedziele o 12:30. Walka w środku pola, konterka, ustawienie się blisko swojego pola karnego, to nie mogło zwiastować nic innego jak bilans bramkowy 18-17. “Troszkę chcieliśmy powalczyć, ale troszkę też chcieliśmy pobronić.” Niektórzy mówili, że ta drużyna ma stempel Probierza i mają rację. Nazywa się on „Nie grać, przeszkadzać”. O ile w Polsce wystarczy to na spokojny środek z aspiracjami na podium, to w Europie wstyd to pokazywać.

4 – 2 – 2 – 2 – 3 – 3 – 2 – 4 – 3 – 3 – 2 – 2 – 2 – 3

Nie, nie są to przypadkowo wybrane przeze mnie liczby. To ilość Polaków, którym przypadł zaszczyt wyjścia w podstawowej „11” w poszczególnych meczach Cracovii w tym sezonie. W takim przypadku możemy sobie pomyśleć: „Kurczę! Jakich to mocnych zagranicznych piłkarzy muszą mieć Ci krakowanie!”. Otóż niekoniecznie. Temat obrony już wcześniej poruszyłem. 17 straconych bramek daje im 7. miejsce w lidze, czyli takie, które powinni zajmować punktowo. Skoro obrona jest przeciętna to może chociaż strzelali jak szaleni?! No też niekoniecznie. Mniej bramek od nich zdobyli: Podbeskidzie, Stal, Warta, Piast, Wisła Płock.

No to już sam nie wiem… Może jeden z zagranicznych zawodników wykręcił jakieś niebotyczne liczby? Cholibka! No nie! „Polski Pele” dotychczas strzelił 4 bramki i asystował 3 razy. Powiedzmy sobie szczerze – na kolana nikt przed tymi liczbami nie padnie. Za to jedno Cracovii trzeba oddać – umieją w marketing. Rozumiem, że syn Rivaldo podbija im fejm. Możliwe też, że fajnie wygląda na treningach, ale bądźmy poważni – chłopak ewidentnie nie jest wstanie unieść presji nazwiska. Zastanawiam się teraz: czy on był potrzebny “Pasom”? Naprawdę nie można by w końcu dać prawdziwej szansy Piszczkowi? Czy Mateusz Wdowiak nie mógł dograć do końca swojego kontraktu i zostać pożegnany jak na wychowanka przystało? Do tego dołożyć fajną historię dla młodych, którzy zobaczyliby, że Cracovia to fajny klub dla młodzieży?

„VAR! VAR! TY CH*JU”

Lubię sobie pośmieszkować, szydzić, żartować. Czasami wydaje mi się, że urodziłem się z ironią na ustach, ale jest jedna rzecz, której nie jestem wstanie znieść – buractwo. Nikt nie będzie pamiętał, że “Pasy” zagrały super mecz w 10. kolejce. Każdy zapamięta tą jesień poprzez „incydent”, który wydarzył się podczas Derbów Krakowa. Człowiek, który mógłby nas wszystkich kupić, następnie sprzedać i jeszcze raz kupić wykrzykuje słowa powszechnie uznawane za obelżywe w stronę sędziego. Ludzie, na jakim My świecie żyjemy? Gdzie właściciel klubu jest wstanie zniżyć się do poziomu zwykłego kibola, a przy okazji obrażać Bogu ducha winną żonę Stefańskiego. Jak w Polsce można robić piłkę na poziomie, jeżeli nie jesteśmy wstanie na jakimkolwiek poziomie się zachowywać? Zapamiętajcie jedną rzeczy: Można kupić sobie luksusowy samochód, wypasioną willę, samolot, klub piłkarski, wynik danego spotkania, ale za pieniądze nie można kupić jednego – klasy.*

*Chyba, że wyższej klasy rozgrywkowej, hehe

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Advertisement

Musisz zobaczyć

More in Cracovia