Connect with us

Rozgrywki

Kapitan Śląska z nową umową!

Krzysztof Mączyński, od 2019 roku piłkarz Śląska, a od początku sezon 2019/2020 także kapitan drużyny, przedłużył umowę z klubem do czerwca 2023 roku.

***

Po transferze z Legii Warszawa, w barwach Wrocławskiej ekipy Mączyński w 54 spotkaniach zdobył 4 bramki i zanotował 4 asysty. Gdy klub niemal 2 lata temu podpisywał z nim kontrakt, znajdował się w trudnej sytuacji. Zawodnik również okresu w Legii nie mógł zaliczyć do udanych. Śląsk sięgnął więc po doświadczonego zawodnika, który miał pomóc w walce o utrzymanie, a sam zawodnik miał wrócić do formy i w dłuższej perspektywie, podciągnąć wynik sportowy całej drużyny. O tych planach, komentując wydarzenie, mówi wiceprezes wrocławskiego klubu Piotr Waśniewski.

– Dotychczasowy kontrakt Krzysztofa Mączyńskiego obowiązywał do końca obecnego sezonu. Gdy zawieraliśmy go niemal dwa lata temu, byliśmy w trudnej sytuacji, mając w perspektywie walkę o utrzymanie. Dziś patrzymy w górę tabeli, obieramy zupełnie inne cele i doceniamy postęp, jaki w tym czasie dokonała drużyna. Krzysztof to kapitan naszego zespołu, niezwykle ważna postać zarówno na boisku, jak i poza nim. Cieszę się, że nadal będzie reprezentował barwy Śląska Wrocław, a jego doświadczenie i charakter z pewnością pomogą drużynie odnosić zwycięstwa.

Z całej sytuacji zadowolony jest również piłkarz, który znany jest z tego, że często zmienia barwy klubowe. Jednakże zdaje się, że 33-letni przecież piłkarz we wrocławskiej drużynie dożyje piłkarskiej emerytury.

– Bardzo dobrze czuję się we Wrocławiu i cieszę się, że nadal będę częścią tego klubu. Głęboko wierzę, że tę drużynę stać na sukces, a kluczem do tego niezmiennie jest maksymalne zaangażowanie i koncentracja na najbliższym spotkaniu. Pragnę podziękować kibicom za siłę i wsparcie, które od nich otrzymujemy – w tych dobrych i złych chwilach – oraz zapewnić, że reprezentując Śląsk Wrocław, ambicji i woli walki nigdy nam nie zabraknie.

***

Krzysztof Mączyński jest zawodnikiem, który z pewnością zapadnie kibicom w pamięć, nie tylko jako jeden z bardziej kontrowersyjnych, ale też jako jeden z najbardziej udanych eksperymentów kadrowych Adama Nawałki. Piłkarz od ,,czarnej roboty” z wielką wolą walki, idealnie wpasowywał się w ideę twardej defensywy i skutecznych kontrataków ówczesnego selekcjonera. Zawodnik, który zdobył bardzo ważną bramkę, w zremisowanym 2:2 meczu Eliminacji Euro 2016 przeciwko Szkocji. Pewny wybór w środku pola reprezentacji, zdaje się nie umiał ,,pójść za ciosem”.

Po słabym okresie  w Legii, odżywa we Wrocławiu. Klub powinien mieć nie lada pociechę z tego zawodnika, przez jeszcze parę kolejnych sezonów.  Poza wartościami sportowymi, wnosi do szatni bagaż doświadczeń, z wielu klubów. Wyniki Śląska w tym sezonie, oraz ogólny progres drużyny od transferu Mączyńskiego, który znacznie się do niego dołożył, pozwala oceniać ruch pozytywnie.

Fot. Krystyna Pączkowska/slaskwroclaw.pl

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Advertisement

Musisz zobaczyć

More in Rozgrywki