Obserwuj nas

Rozgrywki

Czy pamiętasz skład reprezentacji Polski z debiutanckiego dla Brzęczka meczu z Włochami?

Po fatalnym mundialu i końcu ery ,,Orłów Nawałki”, swój debiut na ławce trenerskiej, na stadionie w Bolonii zaliczył 66. w historii, niedawno zwolniony, selekcjoner Jerzy Brzęczek.

Pierwszy mecz z wymagającym i trudnym rywalem, zakończyliśmy remisem, ale równie dobrze to my, mogliśmy zdobyć wówczas 3 punkty. To spotkanie pozwoliło nam nabrać zaufania do pomysłu Brzęczka, które jednak sukcesywnie, kolejnymi meczami, tracił. Czy pamiętasz kto wystąpił w tamtym meczu? Sprawdź się w naszym quizie.

Obie drużyny nie wystrzegały się błędów indywidualnych, ale to Polacy już w 6 minucie, mogli objąć prowadzenie, za sprawą Piotra Zielińskiego, jednakże w tej sytuacji znakomitą interwencją popisał się Donnaruma. Piotrek zrehabilitował się jednak w 40 minucie i po doskonałym dograniu z lewej strony wpakował piłkę do włoskiej bramki.  Włosi nie mogli stworzyć sobie dogodnej okazji na strzelenie gola, za to obstrzeliwali naszą bramkę z dystansu, na nasze szczęście bez skutku. Niestety w 78 minucie po nieodpowiedzialnym wślizgu w naszym polu karnym, sędzia wskazał na 11 metr. Do piłki podszedł Jorginho i pewnym strzałem doprowadził do remisu, którym spotkanie się zakończyło. Włochy-Polska, 1:1.

Pamiętasz zawodników którzy zagrali w tym spotkaniu?

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz więcej Rozgrywki