Obserwuj nas

Rozgrywki

Arka na drodze do Ekstraklasy

Arkowcy w wielu meczach meczą się z rywalami i nie mogą ułożyć sobie szybko spotkania, ale w wielu z nich ostatecznie wygrywają i wydaje się, że to teraz jest w Gdyni najważniejsze.

Męki z Resovią

Arka Gdynia rozpoczęła 30. kolejkę Fortuna I Ligi podejmując u siebie Resovię Rzeszów. Mecz nie mógł zacząć się lepiej dla Arkowców. Już w 4. minucie spotkania po bardzo składnej akcji bramkę zdobył Mateusz Żebrowski. Przez pierwsze 45 minut piłkarze z Gdyni raczej kontrolowali grę, ale nie stworzyli sobie wielu dogodnych sytuacji. Druga połowa wyglądała już gorzej w wykonaniu podopiecznych Dariusza Marca, ponieważ częściej do głosu dochodzili zawodnicy Resovii. Trener i kibice żółto-niebieskich drżeli o wynik do ostatniego gwizdka arbitra. Rzeszowianie co chwilę znajdowali się z piłką w obrębie pola karnego Daniela Kajzera. Ostatecznie jednak Arce udało się zdobyć trzy punkty i wciąż mogą walczyć o bezpośredni awans do Ekstraklasy.

Obiecująca seria

Arka w rundzie wiosennej nie gra tak dobrze i efektownie jak na początku sezonu, kiedy drużynę z Gdyni objął Ireneusz Mamrot. Pokazuje jednak wolę walki i bardzo dobrze punktuje. Żółto-niebiescy nie przegrali w lidze od siedmiu spotkań i tracą tylko punkt do GKS-u Tychy. Ten znajduje się na 2. miejscu w tabeli. Arkowcy w wielu meczach meczą się z rywalami i nie mogą ułożyć sobie szybko spotkania, ale w wielu z nich ostatecznie wygrywają i wydaje się, że to teraz jest w Gdyni najważniejsze.

Kibice pomogą?

Od dziś, czyli 15 maja, po długiej przerwie na polskich stadionach znów mogą zawitać kibice. Ekipie Arki może to bardzo pomóc, ponieważ 3 z 5 ostatnich spotkań rozegrają u siebie. Za to gdyńscy fanatycy nie raz udowadniali, że są jednymi z najlepszych w Polsce. Przed zawodnikami Dariusza Marca zaległy mecz z Sandecją i cztery kolejki, w których zmierzą się kolejno z: Widzewem, Koroną, Radomiakiem i Chrobrym Głogów. Piłkarzom z Gdyni nie pozostało nic innego, jak zdobycie w każdym z tych starć kompletu punktów. Spotkaniem decydującym o tym, kto awansuje do Ekstraklasy z drugiego miejsca, może być mecz Arka – Radomiak. Odbędzie się ono 5 czerwca na stadionie w Gdyni.

Fot. Adam Piechowiak

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Advertisement

Musisz zobaczyć

Zobacz więcej Rozgrywki