Connect with us

Wisła Kraków

Adi Mehremić i Maciej Sadlok z nowymi kontraktami!

wisła kraków tęcza

W ciągu ostatnich Wisła Kraków za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych poinformowała o przedłużeniu dwóch kontraktów. W Krakowie zostają Adi Mehremić oraz Maciej Sadlok. Bośniak podpisał umowę do 2023 roku, natomiast Polak do 2022 roku. Umowa Sadloka jednak została przedłużona Na mocy zapisów zawartych w kontrakcie.

Mehremić, czyli sprawdzona opcja na dwóch pozycjach

Dotychczas Mehremić w barwach Wisły wystąpił 11-krotnie, zdobywając jedną bramkę. W trakcie tych spotkań był przede wszystkim solidny i nie popełniał błędów. Główne atuty Adiego to nie lada szybkość oraz pewność. Piłkarz urodzony w Sarajewie to gwarancja pewnego poziomu, poniżej którego nie schodzi. Dodatkową zaletą jest możliwość gry na lewej obronie. W przyszłym sezonie Mehremić będzie raczej traktowany jako trzeci stoper. Do Krakowa przychodzi wychowanek, uważany za jednego z lepszych stoperów ligi – Alan Uryga. Najprawdopodobniejszym duetem stoperów wydaje się więc być para Frydrych + Uryga. W temacie środkowych obrońców Wisły i tak musi zapaść decyzja co do gracza numer 4 na tę pozycję. Nie wiadomo co z Serafinem Szotą i czy w ogóle jest on rozpatrywany jako stoper, a nie jako prawy obrońca. W szeregach “Białej Gwiazdy” jest również Daniel Hoyo-Kowalski. Jednak dla niego najlepszą opcją wydaje się być wypożyczenie i regularna gra na poziomie choćby drugiej ligi.

Wracając do Mehremica, ten przedłużenie swojej umowy, skomentował następującymi słowami:

“Od pierwszego dnia poczułem, że to wielki klub. Odczułem duże wsparcie klubu i kibiców. Jeśli pokochasz klub w którym grasz, nie ma powodu żeby go opuszczać. Zostaję na dłużej w Wiśle! JJJBG”

https://twitter.com/WislaKrakowSA/status/1398687077382774786

Vice-kapitan zostaje

Przedłużenie kontraktu Sadloka, jak i zakomunikowanie tego w tym czasie było jedynie formalnością. Umowa została przedłużona na mocy zapisów zawartych w kontrakcie obrońcy i będzie obowiązywać do 2022 roku. Sadlok występuje w drużynie Wisły Kraków od 2014 roku. Przez wszystkie sezony był piłkarzem pierwszego składu. Łącznie w wiślackich barwach Maciej Sadlok rozegrał dotychczas 207 meczów, zdobył 6 bramek i zanotował 22 asyst. Być może forma Macieja Sadloka nie jest już, taka sama, jak sprzed kilku sezonów, lecz nadal wychowanek Ruchu Chorzów prezentuje niezły, solidny, jak na Ekstraklasę poziom.

https://twitter.com/WislaKrakowSA/status/1399049465261039618

Podsumowując, ruchy związane z przedłużeniem kontraktów u obu tych graczy są dobrymi decyzjami. Tak, jak pisałem. Mehremić to stabilność i zabezpieczenie na pozycji stopera. Natomiast Sadlok to dobry lewy obrońca na Ekstraklasę, a w formie to nawet wyróżniająca się postać. Niełatwo w obecnej sytuacji na rynku byłoby znaleźć dobrego, sprawdzonego lewego obrońcę.

Fan Wisły Kraków, baczny obserwator ekstraklasy oraz piłki niemieckiej.

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Advertisement

Musisz zobaczyć

More in Wisła Kraków