Connect with us

Rozgrywki

Piotr Parzyszek wypożyczony do Pogoni Szczecin

pogon szczecin stadion

27-letni napastnik, Piotr Parzyszek, związał się roczną umową z Pogonią Szczecin. Ta zdecydowała się na wypożyczenie napastnika z Frosinone Calcio. Polski klub zapewnił sobie w nowym kontrakcie piłkarza, prawo do pierwokupu.

Rok we Włoszech

W ubiegłym sezonie, podczas 28 spotkań w ramach rozgrywek Serie B napastnik zdobył zaledwie 5 bramek i zanotował 2 asysty. Cały zespół spisał się  w poprzednich rozgrywkach poniżej oczekiwań. 10. miejsce nie pozwoliło bowiem, zakwalifikować się do baraży o awans do Serie A. Nic więc dziwnego, że trener Fabio Grosso,  decyduje się na wietrzenie szatni. Na ten moment, oprócz Polaka, 2 kolejnych zawodników odeszło na roczne wypożyczenie.

Szansa na odbudowę

Parzyszek wraca do Polski, gdzie na boisku wiodło mu się dużo lepiej. W barwach Piasta Gliwice, z którym notabene zdobywał Mistrzostwo Polski, w trakcie 2 sezonów wystąpił w 85 spotkaniach, w których strzelił 23 bramki i zaliczył 7 asyst.

Dyrektor sportowy Pogoni Dariusz Adamczuk, w swojej wypowiedzi dla mediów klubowych, podkreśla również doświadczenie 27 latka: ,,Przychodzi do nas doświadczony, także na krajowym rynku, zawodnik. Charakteryzuje go to, że zawsze “robi liczby”. Po odejściu Adriana Benedyczaka powiedziałem, że priorytetem jest pozyskanie napastnika. Piotr ma wszelkie predyspozycje do tego, by cieszyć swoją grą kibiców Pogoni i spełniać pokładane w nim nadzieje. Wynegocjowana kwota pierwokupu to dla klubu realna suma i oczywiście zakładamy scenariusz, że Piotr będzie z nami dłużej niż rok. Negocjacje były bardzo trudne, w grze było kilka innych klubów, dlatego tym bardziej cieszymy się z tego, że udało nam się osiągnąć porozumienie i Piotr będzie grał w Pogoni Szczecin.”

Transakcja ,,win-win”

Tego typu transakcje zazwyczaj niosą ze sobą obustronne zyski. Zawodnik ma szanse odbudować się w znajomej lidze, w drużynie, która aspiruje do miejsc w czubie tabeli. Po sezonie natomiast, nadal ma możliwość powrotu do Włoch i ponownej walki o miejsce w składzie. Może okazać się, że Frosinone kolejny raz rozczaruje, a Pogoń zapewni sobie miejsce w europejskich pucharach. W takiej sytuacji, opcja pierwokupu okazałaby się zbawienna dla napastnika. Niemniej, polski klub zyskuje sprawdzonego napastnika, który ma w dodatku coś do udowodnienia i tego zapewne oczekują od niego zarówno sztab jak i kibice.

1 Comment

1 Comment

  1. Pingback: Wieczór newsów - Astiz w rezerwach | WATCH EKSTRAKLASA

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Advertisement

Musisz zobaczyć

More in Rozgrywki