Obserwuj nas

Rozgrywki

Poldi na dłużej w Górniku!

Na tę wiadomość czekali fani piłki w całym kraju – Lukas Podolski zostaje w Górniku! Mistrz Świata z 2014 roku będzie biegał po polskich boiskach w kolejnym sezonie PKO BP Ekstraklasy. W Zabrzu cieszą się podwójnie, bo oprócz wartości sportowej, 36-latek jest gwarancją postępu pod względem marketingowym, który jest jednym z fundamentów rozwoju klubu piłkarskiego.

Ważna postać

To, że Podolski będzie istotnym ogniwem w szatni, wiedział każdy. Natomiast sama wartość sportowa Lukasa przysparzała już nieco większą liczbę pytań. Oczywistym jest, że “Poldi” w przeszłości był genialnym piłkarzem, lecz jego ostatni pobyt w Turcji nie był już tak spektakularny i nie dawał pewności, co do tego, że zawodnik będzie gwiazdą naszej Ekstraklasy. Wraz z rozwojem sezonu coraz częściej mogliśmy przypomnieć sobie o piłkarskiej klasie pomocnika, który w 27 występach strzelił 9 goli. Do bramkowego dorobku dorzucił również 4 ostatnie podania przy trafieniach kolegów. Był dowodzącym, często radośnie grającego, Górnika. Swoją lewą nogą potrafił zachwycać nawet najbardziej wymagających fanów. Jego strzały niejednokrotnie były ozdobami spotkań. Podsumowując – Podolski wprowadził do ligi sporo kolorytu i dobrze, że będzie miał okazję wprowadzić go jeszcze więcej.

Marketingowo? TOP

Dobrą nowinę klub postanowił opakować w nadzwyczajny sposób. Nic dziwnego, bo przy takim piłkarzu Górnik może wypłynąć na szerokie wody i popracować nad swoim wizerunkiem. Materiał, w którym główną rolę gra młody kibic zabrzańskiego klubu okazał się, przynajmniej moim zdaniem, strzałem w dziesiątkę( link do filmiku – https://fb.watch/d6sN-TmIbL/). Więź z Górnikiem, wzbudzenie kibicowskiej jedności oraz przekazanie fanom arcyważnej informacji – to udało się połączyć w niemal idealny sposób. Jest to znakomity przykład tego, w jaki sposób postać Lukasa może ciągnąć cały klub do góry. Nie wyobrażam sobie takiego filmu przy przedłużeniu kontraktu z jednym ze “zwykłych” graczy. “Poldi” jest znany na całym świecie, a to spowoduje, że o klubie z Górnego Śląska będzie głośno w zagranicznych mediach. Dodatkowo piłkarz jest ulubieńcem zabrzańskiej publiczności, która chętnie odwiedzi stadion przy Roosevelta, aby raz jeszcze zobaczyć Podolskiego w akcji. To oczywiście zapewni niezłe wpływy z biletów. Dobrze powinna się mieć również sprzedaż różnego rodzaju klubowych gadżetów.

https://twitter.com/GornikZabrzeSSA/status/1527237891629490177

Wszyscy zadowoleni

Władze klubu cieszą się, bo mają po prostu bardzo dobrego piłkarza, który udowadnia swoją wartość na murawie. U kibiców uśmiech powoduje możliwość oglądania Lukasa z bliska. Liga wizerunkowo również stracić nie powinna. I wreszcie sam piłkarz jest w takim wieku, że już raczej nie myśli o podbojach w lepszych ligach. Swoje także już zarobił. Wygląda to na ruch, z którego wszyscy są zadowoleni. Oby – w trosce o poziom PKO BP Ekstraklasy –  kolejny sezon w wykonaniu 36-latka był jeszcze lepszy!

⚽️

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Advertisement

Musisz zobaczyć

Zobacz więcej Rozgrywki