Obserwuj nas

Rozgrywki

#MurowanePomaganie – akcja warta pochwały

Dodatkowa motywacja, a przede wszystkim super inicjatywa. Bramkarz Zagłębia Lubin – Kacper Bieszczad – ogłosił bardzo ciekawą akcję charytatywną. Golkiper Miedziowych zamierza pomagać potrzebującym za każdym razem, gdy zachowa czyste konto w meczu.

Pomoc drużynie i potrzebującym

Bieszczad był w rundzie wiosennej poprzedniego sezonu podstawowym bramkarzem klubu z Lubina. Wystąpił w dziesięciu spotkaniach i zaliczył cztery czyste konta. Teraz jego dobra postawa w bramce może pomóc nie tylko Zagłębiu, ale również potrzebującym. Młody bramkarz za każde czyste konto będzie wpłacał 1000 zł na wybrany wcześniej cel charytatywny. Aby wesprzeć różne organizacje charytatywne Bieszczad co miesiąc będzie zmieniał odbiorcę zbiórki.

– Pomoc potrzebującym w codziennym życiu jest tak samo istotna, jak zachowanie czystego konta dla bramkarza. Korzystając ze swoich możliwości, wpadłem na pomysł zorganizowania akcji #MurowanePomaganie, która łączy te dwie rzeczy w jedną – mówi pomysłodawca akcji Kacper Bieszczad.

https://twitter.com/k_bieszczad/status/1546199900886556672?s=20&t=2SouJ7K8N7sEl4_VAM0K9A

W ostatnich sezonach defensywa Zagłębia była dość dziurawa. Miedziowi w poprzednich rozgrywkach stracili aż 59 goli, co było drugim najgorszym wynikiem w lidze (więcej straconych goli – 60 – miał tylko Górnik Łęczna). Być może motywacja w postaci możliwej pomocy innym sprawi,  że Zagłębie nie będzie już seryjnie tracić bramek. Nawet jeżeli ponownie stracą ich prawie sześćdziesiąt, to i tak akcja Kacpra Bieszczada jest warta uwagi i pochwały. W mojej opinii już dziesięć czystych kont będzie dobrym wynikiem.

Nie tylko Bieszczad

Do akcji dołączył również bramkarz Legii Warszawa, Kacper Tobiasz. On o grę w pierwszym składzie, a co za tym idzie czyste konta, może mieć trochę trudniej niż Bieszczad. W Legii będzie musiał walczyć o pierwszy skład z Cezarym Misztą i Dominikiem Hładunem, czyli byłym golkiperem Miedziowych.

https://twitter.com/caspertobiasz/status/1546227575822876672?s=20&t=2SouJ7K8N7sEl4_VAM0K9A

W pomaganiu pomóc mogą również kibice z całej Polski. Link do odpowiedniej zbiórki będzie udostępniany na mediach społecznościowych zawodników i na klubowej stronie Zagłębia Lubin. Kto wie, być może w przyszłości do akcji dołączą również inni bramkarze Ekstraklasy i niższych lig.

– Bardzo serdecznie zachęcam do kibicowania i dołączania do akcji. Liczy się każde wsparcie. Razem możemy zrobić więcej! – dodaje Kacper Bieszczad.

My również zachęcamy do dołączenia się do akcji. Pomóc można pod tym linkiem. [LINK]

Pasjonat polskiego sportu, zwłaszcza piłkarskiej Ekstraklasy.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz więcej Rozgrywki