Rozgrywki

Podsumowanie czwartkowych występów naszych reprezentantów

Za nami już 2. kolejka Fazy Grupowej Ligi Europy i Ligi Konferencji Europy. W spotkaniu, którym za pewnie zainteresowało kibiców polskiej piłki Mistrz Polski – Lech Poznań pokonał na własnym stadionie Austrię Wiedeń (4-1).

Lech – Austria

Jedną z bramek zdobył powołany na zbliżające się zgrupowanie reprezentacji Polski pomocnik Lecha Poznań – Michał Skóraś, który był jednym z najlepszych zawodników na boisku. Pokazał, że powołanie od Czesława Michniewicza nie było przypadkowe. Obecnie w grupie C LKE Kolejorz zajmuje drugą pozycję.

Reszta stranieri

W Lidze Europy pierwszy raz na boisku w  tym sezonie pojawił się obrońca Unionu Berlin – Tymoteusz Puchacz. W przegranym spotkaniu z Bragą (0;1) rozegrał 64 minuty. Za to 68 minut rozegrał inny reprezentant Polski – Tomasz Kędziora, Jego  Dynamo Kijów na stadionie Cracovii w Krakowie podejmowało cypryjski zespół – AEK Larnaka. Ostatecznie lepsi w tym starciu byli Cypryjczycy, którzy pokonali drużynę z Kijowa 0:1.

Podsumowanie występów reprezentantów Polski w czwartkowych spotkaniach Ligi Europy oraz Ligi Konferencji Europy

Lech Poznań – Filip Bednarek (cały mecz), Michał Skóraś (cały mecz + bramka), Filip Szymczak (grał do 59. minuty spotkania), Filip Marchwiński (wszedł na boisko w 70. minucie), Radosław Murawski (wszedł na boisko w 58. minucie)
Union Berlin – Tymoteusz Puchacz (grał do 64. minuty)
Dynamo Kijów – Tomasz Kędziora (grał do 68. minuty)