Obserwuj nas

Cracovia

Jacek Zieliński poprowadzi Cracovię w przyszłym sezonie

Jacek Zieliński pozostanie trenerem Cracovii w sezonie 2023/24. Przez długi okres spekulowano kto poprowadzi Pasy, padało wiele nazwisk. Oficjalnie jednak drużyna z Małopolski poinformowała o przedłużeniu umowy z 62-letnim trenerem. Nowy kontrakt obowiązywać będzie do 30 czerwca 2024. 

Będą inne zmiany w sztabie

Jak podaje portal Weszło, sztab Cracovii powiększy się na przyszły sezon. Pasy nie mogą pochwalić się zbyt rozbudowaną kadrą trenerską. Jedynie Stal Mielec i Korona Kielce miały do tej pory mniejszą liczbę specjalistów. Jacek Zieliński wywalczył lepsze warunki pracy sztabu oraz jego powiększenie. Rozmowy nt. kontraktu były trudne, bowiem zarówno Janusz Filipiak i trener Zieliński mieli swoje wymagania i prośby. Ostatecznie jednak doszło do porozumienia pomiędzy dwoma panami, dzięki czemu kibice Cracovii mogą mieć powody do radości.

– Cieszymy się, że trener Zieliński zostaje z nami. Będziemy robić wszystko, co w naszej mocy, żeby na koniec przyszłego sezonu uplasować się na jak najwyższej pozycji – mówi wiceprezes MKS Cracovia SSA i dyrektor ds. sportowych, Stefan Majewski w klubowych mediach.

Jacek Zieliński w Cracovii pracuje od listopada 2021. Poprowadził Pasy w 56 spotkaniach, zaliczając średnią 1,39 punktu na mecz. Jednym z lepszych, o ile nie najlepszym epizodem w karierze 62-latka była praca w Lechu Poznań. Przez ponad rok Zieliński trenował zawodników Kolejorza. Podczas tamtego okresu w 58 meczach wygrał aż 31-krotnie, 12 razy remisując oraz notując 15 porażek. Jednym z największych sukcesów jest chociażby remis z Juventusem (3:3) w fazie grupowej Ligi Europy. W sezonie 2009/10 Lech zdobył również mistrzostwo Polski.

Zieliński na dłużej w Krakowie

Obecny sezon PKO BP Ekstraklasy Cracovia skończyła spokojnie na 7. miejscu. Przez całą kampanię to właśnie trener Zieliński prowadził Pasy. W filmiku nagranym dla kibiców z Krakowa, Polak postawił przed całym zespołem ambitny cel, jakim jest „spełnienie marzeń kibiców”. Dodał również, że przyszły sezon będzie lepszy niż poprzedni. Takie słowa z pewnością napawają fanów Cracovii jeszcze większą nadzieją i entuzjazmem. Jednym z powodów, dla których trener Zieliński zostaje w Cracovii, jest prawdopodobnie samo przywiązanie do klubu. Poza obecnie trwającą przygodą od 2021, 62-latek prowadził Pasy również w latach 2015-2017.

https://twitter.com/MKSCracoviaSSA/status/1665705182250823685

fot. Adam Piechowiak

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz więcej Cracovia