Obserwuj nas

1. liga

#WERaport 12.03.24 – Piast wygrywa z Puszczą, Marczuk na baraże?

Mecz, który zaczął się 2 grudnia właśnie został dokończony. W ramach 17. kolejki do Gliwic przyjechała wówczas Puszcza Niepołomice. Spotkanie zostało przerwane po 15 minutach gry z powodu śnieżycy. Na tablicy widniał wynik 0:0. Lepszy po końcowym gwizdku okazał się Piast. Gliwiczanie wygrali po bramce Jorge Felixa w 43. minucie. TVP Sport podało, że w kadrze Michała Probierza na najbliższe baraże ma się znaleźć zawodnik Jagiellonii, Dominik Marczuk. Dowiedzieliśmy się, kiedy rozegrane zostaną półfinały oraz finał baraży o Ekstraklasę.

Ponad trzy miesiące…

Tyle właśnie trwał mecz pomiędzy Piastem a Puszczą Niepołomice. Spotkanie wreszcie zostało dokończone. Zaczęło się ono natomiast od rzutu z autu dla gospodarzy, a na zegarze była 15. minuta. Autorem jedynej bramki tego meczu był Jorge Felix. Padła ona w 43. minucie spotkania. W grudniu bowiem żadna z drużyn nie wyszła na prowadzenie. Jest to pierwsze zwycięstwo Piasta w tym roku. Choć kojarzymy ich z dobrych rund wiosennych, tak ta nie zaczęła się zbyt dobrze. Wcześniej przegrali m.in. w Chorzowie.

Tegoroczny beniaminek, Puszcza, w ciągu całego spotkania oddał zaledwie jeden celny strzał na bramkę Karola Szymańskiego. Pierwsza połowa nie była porywająca. To Piast częściej utrzymywał piłkę przy nogach, ale nic z nią za bardzo nie zrobili. W 33. minucie boisko opuścił Patryk Dziczek. Schodząc do szatni w przerwie meczu poruszał się o kulach. Najciekawszą akcją niepołomiczan było uderzenie Tomasza Wojcinowicza w drugiej części gry. Goście tym razem nie spisali się więc jakoś zaskakująco. Sporo pracy miał Oliwier Zych, który nieraz ratował swoją drużynę przed utratą kolejnych bramek.

https://twitter.com/_Ekstraklasa_/status/1767630460673302930

Dominik Marczuk z powołaniem?

Jagiellonia to aktualnie jeden z głównych kandydatów do zdobycia tytułu. Dosyć ważną postacią w składzie Adriana Siemieńca jest Dominik Marczuk. 20-letni wahadłowy wystąpił w 28 meczach podczas obecnego sezonu. Strzelił 6 goli oraz zaliczył 10 asyst. Sebastian Staszewski z TVP Sport stwierdził, że Marczuk ma znaleźć się na liście zawodników powołanych na nadchodzące baraże do EURO 2024. Nie ma co ukrywać, że 20-latek jest także jednym z odkryć tego sezonu. Do Białegostoku przyszedł latem ubiegłego roku ze Stali Rzeszów. Okazał się strzałem w dziesiątkę dla Jagiellonii, a na samo powołanie z pewnością zasługuje.

https://twitter.com/s_staszewski/status/1767483618769686762

Baraże o Ekstraklasę – kiedy?

Jak dobrze wiemy, co roku w Ekstraklasie pojawia się trzech beniaminków. Dwie drużyny awansują z Fortuna 1 Ligi bezpośrednio poprzez zajęcie miejsc w czołowej dwójce. Zespoły z miejsc 3-6 walczą o promocję w barażach. Wpierw rywalizują ze sobą w półfinałach, a później dwójka zwycięzców tych spotkań walczy w finale. Kiedy odbędą się one w tym roku? Poznaliśmy odpowiedź na to pytanie. Departament Rozgrywek Krajowych PZPN przekazał, że mecze półfinałowe rozegrane zostaną 30 maja 2024 r. o godzinach 17:30 oraz 20:30. Finał zaś odbędzie się 2 czerwca 2024 r. o 18:00. Znamy również terminarz 34. kolejki. Na wszystkich stadionach pierwszy gwizdek wybrzmi tego samego dnia i o tej samej godzinie. W tym roku będzie to 26 maja o godzinie 15:00.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz więcej 1. liga