Obserwuj nas

Ekstraklasa

#WERaport 25.03.24 – Sikora na dłużej w Ruchu, Kittel wróci do Częstochowy?

Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma. Poniedziałek przyniósł nam dwie ciekawe nowiny związane z Ekstraklasą. Jest to o dwie więcej, niż w przypadku zeszłej niedzieli. Ruch Chorzów zakomunikował, że Patryk Sikora przedłużył swoją umowę do czerwca 2025 roku. Krążą także plotki, że Sonny Kittel wróci do Częstochowy. Australijskie Western Sydney Wanderers nie zamierza ściągać zawodnika na stałe.

Sikora przedłużył kontrakt

Wychowanek Niebieskich, Patryk Sikora zostaje w Chorzowie co najmniej do końca czerwca 2025 roku. 24-latek w obecnie trwającym sezonie wystąpił w 15 spotkaniach na boiskach Ekstraklasy. Do siatki trafił raz. Pokonał golkipera Piasta Gliwice w meczu rozgrywanym na początku marca. Zdaje się, że samo przedłużenie wpłynie pozytywnie na cały zespół. Sikora bowiem jest kapitanem Ruchu. Od początku rundy wiosennej zaczął łapać coraz więcej minut. Na sześć możliwych spotkań zagrał w pięciu z nich. We wszystkich z opaską na ramieniu. Niedawno przekroczył liczbę stu występów dla drużyny z Chorzowa. Aktualnie na liczniku widnieje 101 meczów.

https://twitter.com/RuchChorzow1920/status/1772327589459222535

– To zawodnik od zawsze Niebieski, nasz wychowanek, do którego zresztą mam duży sentyment, bo nasze ścieżki przecięły się już lata temu w UKS-ie. Wierzę, że osiągnie z Ruchem jeszcze niejeden sukces. Mogę zdradzić, że nie jest to ostatnia dobra wiadomość spośród tych, które w najbliższym czasie przekażemy Kibicom – mówi w klubowych mediach prezes Ruchu, Seweryn Siemianowski.

Kittel nie zostanie w Australii

Sonny Kittel nie zaliczył zbyt udanej jesieni w Rakowie. Klub postanowił wypożyczyć go na pół roku do Western Sydney Wanderers. Tam natomiast 31-latek również nie spisuje się najlepiej. Drużyna z Sydney nie zamierza ściągać Kittela na stałe. Do tej pory sześciokrotnie wystąpił na boiskach australijskiej ekstraklasy. Pozwoliło mu to upolować dwie asysty. Umowa obowiązująca pomiędzy Niemcem a Rakowem obowiązuje do czerwca 2026 roku. Ciekawe zatem, jakie kroki podejmą Medaliki wobec piłkarza. Gdy latem zawitał na polskich boiskach, to spekulowało się, że stanie się on jedną z gwiazd ligi. Po powrocie z Australii raczej takie słowa padać nie będą. Częstochowianie postanowią dać Kittelowi drugą szansę, czy może będą jednak chcieli pozbyć się go na stałe?

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz więcej Ekstraklasa