Obserwuj nas

Ekstraklasa

Sędziowie spotkań 28. kolejki Ekstraklasy

Wiemy kto posędziuje poszczególne mecze 28. kolejki PKO Ekstraklasy. Wszystkie oczy prawdopodobnie będą zwrócone na drużyny z czołówki tabeli. Najbardziej rozpoznawalny polski sędzia – Szymon Marciniak poprowadzi starcie Górnik Zabrze – Śląsk Wrocław. 

Ważna kolejna

Przy okazji rozstrzygnięć ostatniej serii, tabela w okolicach czołówki nieco się „spłaszczyła”. Drugi w tabeli Śląsk traci już tylko 2 punkty do liderującej Jagiellonii. Dodatkowo trzeci Lech ma tylko 4 oczka mniej niż drużyna z Białego. No i trzeba też pamiętać o czających się: Rakowie i Legii. W obu klubach podjęto ważne decyzje, co do trenerów.  To wszystko pokazuje, że najbliższa kolejka może się okazać bardzo ważna w kontekście walki o mistrzostwo i dobre sędziowanie będzie w tym kontekście szczególnie ważne.

Najważniejszymi meczami w nadchodzącej serii są starcia: Górnik Zabrze – Śląsk oraz Raków – Legia. Do Zabrza zawita Szymon Marciniak, a do Częstochowy – Piotr Lasyk. Wrocławianie nadal muszą gonić Jagiellonię, a całej sprawy nie ułatwi jedna z lepszych drużyn na wiosnę, prowadzona przez Jana Urbana. Wiele emocji będzie budziło także spotkanie aktualnego mistrza z wicemistrzem Polski. Ostatnio w Rakowie postanowiono dać spory kredy zaufania Dawidowi Szwardze, po tym jak w rundzie wiosennej jego drużyna zaczęła się zwyczajnie kompromitować. Inną drogę wybrano w Warszawie, gdzie ze stanowiskiem szkoleniowca pierwszej drużyny pożegnał się Kosta Runjaić, a na jego miejsce zatrudniono Goncalo Feio. Portugalczyk zacznie z wysokiego „C”, skoro jego debiut przypadnie na hitowe starcie. Warto również zwrócić uwagę na mecz: Jagiellonia – Cracovia. To spotkania posędziuje Paweł Raczkowski.

Oto zestawienie sędziów na 28. kolejkę Ekstraklasy:

Warta – Korona: Tomasz Musiał
Pogoń – Ruch: Jarosław Przybył
Stal – Widzew: Łukasz Kuźma
Puszcza – Lech: Bartosz Frankowski
Raków – Legia: Piotr Lasyk
ŁKS – Radomiak: Damian Kos
Jagiellonia – Cracovia: Paweł Raczkowski
Górnik – Śląsk: Szymon Marciniak
Piast – Zagłębie: Tomasz Kwiatkowski

Kibic. Piłka Nożna: od A-Klasy do Ekstraklasy.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz więcej Ekstraklasa