Obserwuj nas

Rozgrywki

O trybunale słów kilka – Marcin Wróbel

Lechia Gdańsk nie miała prawa odwoływać się do Trybunału Arbitrażowego przy PKOL. Zapisy nowej ustawy o sporcie zmuszają członka związku sportowego do uzyskania zgody zarządu związku, który jest skarżony (chore to, ale takie są fakty – czyli takie jest obowiązujące prawo). Ustawę trzeba zmienić, bo jest niesprawiedliwa (związki sportowe są de facto sędzią we własnej sprawie), ale dopóki obowiązuje – trzeba je przestrzegać.

W tym sporze muszę przyznać rację Prezesowi Bońkowi, choć nie przychodzi mi to łatwo. Wielki szacunek, jakim darzyłem Zbigniewa Ćwiąkalskiego, prysł jak bańka mydlana. Gdy rozpatrywana była moja sprawa przeciwko PZPN (uzyskałem zgodę zarządu na jej rozpatrzenie), mecenas Ćwiąkalski, którego sam wskazałem na jednego z arbitrów, musiał ocenić czy związek sportowy może karać swojego członka, nie czekając na wyroki sądów powszechnych. Wówczas Zbigniew Ćwiąkalski orzekł niekorzystnie dla mnie, ale rozsądnie. Poświęcił jednostkę dla dobra ogółu. Gdyby uznał moje racje, to wszystkie kary degradacji i grzywien za korupcję trzeba by anulować. Spowodowałby niebezpieczną lawinę zdarzeń i ogromny bałagan. Wydał wyrok krzywdzący mnie, ale wiedziałem, że robi to w “sprawie wyższej”. Tym bardziej niezrozumiałe jest zachowanie pana Ćwiąkalskiego, doktora habilitowanego, który wprowadził olbrzymi bałagan na zakończenie sezonu zasadniczego, rozpatrując odwołanie bogatego klubu. Mimo, że z formalnego punktu widzenia nie miał do tego prawa.

Słabe to, panie mecenasie Ćwiąkalski.

 

[vc_row][vc_column text_align=”center” width=”1/3″][TS_VCSC_Team_Mates_Standalone team_member=”6118″ custompost_name=”Marcin Wróbel” style=”style2″ show_download=”false” show_contact=”false” show_opening=”false” show_skills=”false” icon_align=”center”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][/vc_column][vc_column width=”1/4″][/vc_column][/vc_row]

Polska piłka oczami kibiców. Chcesz dołączyć? DM do @nopawel

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement

Musisz zobaczyć

Zobacz więcej Rozgrywki