Obserwuj nas

Podbeskidzie Bielsko-Biała

Podbeskidzie w pierwszej lidze

Znamy pierwszego spadkowicza Ekstraklasy w sezonie 2015/2016. Fatalna gra w rundzie finałowej, zdobyty tylko 1 punkt i zasłużony spadek. Podbeskidzie Bielsko-Biała żegna się z Ekstraklasą po pięciu latach gry na najwyższym poziomie.

Smaczku całemu spadkowi dodaje fakt, że gdyby Lechia podtrzymała swoje odwołanie Podbeskidzie grałoby w górnej ósemce i o spadku nie byłoby mowy. Jednak powiedzmy sobie szczerze piłkarsko drużyna nie uniosła bytu. Słabi piłkarze i częste zmiany trenerów.

Dziś Górnik Łęczna łatwo ograł Podbeskidzie 5:1 w bezpośrednim pojedynku. Na boisku szalał Boninho Bonin i robił co chciał. Piłkarze Podbeskidzia wyglądali jak dzieci we mgle, szczególnie fatalnie grała para środkowych obrońców. Róbert Demjan jest w tak daleko od formy jak Bielsko-Biała od Beveren. Biały ręcznik rzucony solidarnie przez wszystkich piłkarzy Podbeskidzia – słabo.

Niestety drugą wpadkę w swojej karierze trenerskie odnotowuje Robert Podoliński. W poprzednim sezonie prowadził z słabo spisującą się Cracovię i tuż przed rundą finałową został zmieniony przez Jacka Zielińskiego, teraz spada z Podbeskidziem.

Do Ekstraklasy w miejsce Podbeskidzia awansowała Arka Gdynia! Brawo!

Górnik Łęczna ma 24 punkty, a Górnik Zabrze 22. Łęczna gra ze Śląskiem Wrocław i wystarcza jej remis. Zabrze gra z Termalicą Bruk-Bet Niecieczą, która wygrała z Jagiellonią i utrzymała się w Ekstraklasie. Emocje będą do końca!

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement

Musisz zobaczyć

Zobacz więcej Podbeskidzie Bielsko-Biała