Obserwuj nas

Rozgrywki

Typy Śląsk Wrocław – Lech Poznań 1. kolejka Ekstraklasa 2016/17

 

Pierwsza kolejka jest jedną z najtrudniejszych do typowania. My jednak pokusiliśmy się o typy naszych Ekspertów. Zapraszamy do komentowania typów.

 

Wrocławianie w piątek zainaugurują sezon meczem z Lechem Poznań. Wydawać by się mogło, że obie drużyny będą walczyć o inne cele. Lech zarzeka się, ze z Legią będzie walczył o Mistrzostwo Polski…Śląsk mimo, że ma duże oczekiwania uplasuje się pewnie w pierwszej ósemce .

,,Jedziemy do Wrocławia dobrze zacząć sezon. Mam nadzieję, że tak jak po meczu o Superpuchar, z każdego ligowego będziemy wracać w dobrych humorach do Poznania” – powiedział Maciej Gajos.

Z Lecha odeszło sześciu piłkarzy, tyle też zostało zatrudnionych. Po meczu o Super Puchar trener Urban boryka się z licznymi kontuzjami w zespole. Nie zagra Sz. Pawłowski, M. Makuszewski,  D. Jevtic, Kadar(który prawdopodobnie odejdzie z LP), Karol Linetty (nadal odpoczywa po Euro2016). Plus jest taki, że powrót Formelli ożywi ł ataki Poznaniaków. Wydaje mi się, że Poznaniacy będą mieli pożytek z napastnika, który z dobrej strony pokazał się w Arce Gdynia.

Wrocławianie natomiast wystąpią w najmocniejszym możliwym składzie.  Wg Gazety Wrocławskiej przypuszczalny skład na mecz z Lechem to: Kamenar – Augusto, Celeban, Dwali, Zieliński – Kokoszka, Grajciar, Alvarinho, Madej, Morioka – Biliński.

Prezentacja zespołu Śląska Wrocław na wrocławskim rynku pokazała, że w drużynie panuje znakomita atmosfera. Ciekawostką jest fakt, że według KKSLech.com Lech nie wygrał jeszcze meczu na nowym stadionie Śląska.
Liczę na zacięte spotkanie. Morioka zapewne wykreuje kilka akcji i co najmniej jedna z nich zakończy się golem dla śląska. To będzie ciężki mecz dla obu drużyn. Przeczucie podpowiada mi, że OBIE drużyny STRZELĄ. Kurs: 1,75

 

Lech Poznań na fali entuzjazmu po SPP chce dobrze rozpocząć ligę. Śląsk Wrocław też raczej nie zamierza przegrać.Pojedynek trenerów też zapowiada się interesująco. Mariusz Rumak chce zagrać na nosie swojemu byłemu pracodawcy.
Trudno ocenić siłę zespołów już na początku sezonu, więc proponuję over 2,5. Będzie strzelane – tak czuję. Kurs bardzo zachęcający jak za to wydarzenie. Kurs: 2,15

 

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz więcej Rozgrywki