Obserwuj nas

Rozgrywki

Jeśli o polskiej piłce to tylko źle

Telewizje i gazety prześcigają się w serwowaniu nam negatywnych informacji. Jednym z ich ulubionych tematów jest polska piłka nożna. Niestety zwykle stawiana w złym świetle. Od kilkudziesięciu lat jesteśmy karmieni bandytyzmem na stadionach, a rzeczywistość jest zupełnie inna.

Każdy z Was na pewno spotkał się pytaniem znajomych: Nie boisz się chodzić na mecze? To właśnie efekt wtłaczania nam Polakom, że na stadionach naszej Ekstraklasy dzieją się dantejskie sceny. Ma to tyle wspólnego z prawdą co wiadomości Radia Erewań o tym, że w Moskwie na Placu Czerwonym rozdają samochody. Co prawda nie samochody, a rowery i nie rozdają a kradną.

PZPN, Ekstraklasa i kluby zrobiły w ciągu ostatnich lat gigantyczny postęp jeśli chodzi o bezpieczeństwo i współpracę z kibicami. Sami kibice też się zmienili. Stadiony to już nie są kurniki, a piękne, bezpieczne i nowoczesne obiekty sportowe.

Niestety telewizje i gazety żyją w swoim Matrixie, wyłapują incydenty i tworzą z nich wyolbrzymione do granic problemy. Karmią nas zafałszowanym obrazem polskiej piłki, niwecząc trud wielu ludzi którzy mają ten sport w sercu.

Jeśli jest wielka radość w Warszawie po zdobyciu Mistrzostw Polski oni pokazują zniszczenia, jeśli są ciekawe i inspirujące spotkania na Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach oni piszą, że polską piłką rządzą kibole. Ręce opadają.

Niestety żyjemy w takich czasach gdzie kliki, oglądalność a co za tym idzie kasa liczą się najbardziej. W imię zarobku mogą spokojnie bez mrugnięcia okiem zabijać naszą pasję, w nas kibicach. Jedyne wyjście to mówić o tym głośno. Opowiadać znajomym jak jest na stadionach, jak wyglądają mecze, jak zmienia się polska piłka. Tylko pozytywnym i prawdziwym przekazem jesteśmy w stanie zmienić obraz jaki rysują nam telewizje i gazety.

[vc_row][vc_column text_align=”center” width=”1/3″][TS_VCSC_Team_Mates_Standalone team_member=”21″ custompost_name=”PabLo” style=”style2″ show_download=”false” show_contact=”false” show_opening=”false” show_skills=”false” icon_align=”center”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][/vc_column][/vc_row]

 

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement

Musisz zobaczyć

Zobacz więcej Rozgrywki