Obserwuj nas

Transfery

Sezon ogórkowy – ani słowa o Linettym w Legii

Sezon ogórkowy w pełni, więc kibice, a my z nimi czepiamy się najdrobniejszych strzępów informacji.

Zdanie „liga będzie ciekawsza” wypowiedziane przez Macieja Skorżę dawno nie było tak aktualne jak dziś. Okazuję się, że sukces nie musi oznaczać odpływu wybitnych jednostek do większych ośrodków. Kłam temu zadali, ku uciesze swoich kibiców, działacze Piasta Gliwice i Zagłębia Lublin.

Transfer definitywny Vacka.

Piast ogłosił dziś wykupienie wypożyczonego z Sparty Praga Kamila Vacka. Jest on kluczowym zawodnikiem dla drużyny z Gliwic, w formie jaką prezentował jesienią jest jednym z lepszych pomocników Ekstraklasy. Nie bez przyczyny wymieniało się go w kontekście transferu do Lecha czy Legii. Wiosną forma Vacka uleciała, co bezpośrednio przełożyło się na fatalną inaugurację wiosny w Gliwicach. Niezależnie od tego Vacek jest wartością dodaną wicemistrzów Polski. Pozostaje pytanie, czy to nie preludium do serialu pod dość smutnym dla gliwiczan tytułem „Sprzedajemy Vacka”.

Przedłużenie umowy z Piotrem Stokowcem.

Podobną drogą poszło dziś Zagłębie Lubin i podpisało nową umowę z trenerem Stokowcem. Chciałbym żeby było jasne, Stokowiec nie jest postacią z mojej bajki i nie darzę go żadną sympatią, jednak docenia jego pracę jaką wykonał w Lubinie i z beniaminka uczynił drużynę o wyrazistym stylu. Sama wyrazistość nie jest co prawda wartością samą w sobie, ponieważ Górnik Zabrze był również wyrazisty i zwykł przegrywać wyraziście, ale o grze Zagłębia, zwłaszcza wiosną należy mówić w samych superlatywach.

Transfery Lecha Poznań.

W Lechu zadziałał mechanizm, który rok temu sprawdził się w przypadku Legii Warszawa. Zarząd postanowił „przykryć” nieudany sezon szybkimi działaniami na rynku i tchnąć w umarłą nadzieję kibiców życie. Sezon Lecha był jednak gorszy od sezonu Legii rok temu, a i transfery nie tego kalibru jak dotąd. Putnocky i Lasse Nielsen na kolana nie rzucają, zwłaszcza w kontekście ubytków w składzie, jednak wyglądają dość solidnie.  Dodam, że coraz głośniej mówi się o Macieju Makuszewskim i  Radeku Majewskim, ale że w każdej beczce miodu musi być łyżka dziegciu bliżej odejścia ma być Darko Jevtic.

Wisła jednak nie wyschła…

Z Krakowa płyną coraz bardziej optymistyczne wieści. Trener Wdowczyk przywrócił w piłkarzach chęć wygrywania, odbudował się Małecki, a i z rynku transferowego powiało nadzieją. Po raz kolejny zmienia się sytuacja Rafała Wolskiego i rosną szansę na jego pozostanie w Krakowie. Do tego w kontekście Wisły wymienia się nazwiska Przemysława Tytonia i Adama Dancha.

Oferta do Łęcznej nie dotarła…

Górnik Łęczna przedłużył kontrakt z Sergiuszem Prusakiem, więc można domniemywać, że oferta z Legii nawet jeśli nadeszła, to pensja nie przekroczyła znacznie miliona euro…Pokusy nie było, więc doświadczony bramkarz w kolejnym sezonie będzie strzegł łęczyńskiej bramki.

 

[vc_row][vc_column text_align=”center” width=”1/3″][TS_VCSC_Team_Mates_Standalone team_member=”4521″ custompost_name=”Łukasz Kawiak” style=”style2″ show_download=”false” show_contact=”false” show_opening=”false” show_skills=”false” icon_align=”center”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][/vc_column][vc_column width=”1/4″][/vc_column][/vc_row]

 

Kibic Legii Warszawa oraz Realu Madryt. Przeciwnik wszelkich ekstremistów, wróg agresji w życiu publicznym. Prywatnie ojciec dzieciom i mąż żonie. Wielbiciel gitarowej muzyki i kolei.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz więcej Transfery