Obserwuj nas

Lechia Gdańsk

Polskie transfery Lechii Gdańsk

Rafał Wolski, gracz włoskiej Fiorentiny, który ostatnie pół roku spędził w Wiśle Kraków będzie graczem Lechii Gdańsk. Zespół z Trójmiasta jako jedyny spełnił oczekiwania Włochów. Wisła w umowie wypożyczenia miała zapis o pierwokupie piłkarza, który wygasał 15.06. Krakowianie przeciągali negocjacje, ale ostatecznie do porozumienia nie doszli – Viola nie zgodziła się na niższą kwotę wykupu. Spekuluje się o kwocie 500 tysięcy €, którą wyłożyła Lechia.

Wolski ostatnie lata błąkał się po Europie bez żadnych sukcesów, częściej grzał ławkę niż grał. W Wiśle Kraków świetnie się odbudował i grał kapitalne mecze. Strzelił 4 bramki i zanotował 9 asyst. Ekstraklasa jak widać mu służy. Gracz z genialną techniką i świetnym przeglądem pola. Szybka noga pozwala mu na niekonwencjonalne zwody i podania do napastników. Jeśli nie będzie trapiony kontuzjami będzie wielkim wzmocnieniem Lechii Gdańsk.

***

Na celowniku Lechii jest również reprezentacyjny środkowy obrońca, którego zabrakło w kadrze na EURO 2016 – Łukasz Szukała. Piłkarz był już w Gdańsku, jednak podpisu pod kontraktem jeszcze nie złożył. Ma to nastąpić w ciągu kilku najbliższych dni.

***

Włoski dziennikarz sportowy Gianluca Di Marzio, na swoim Twitterze informuje również o przejściu Bartłomieja Drągowskiego z Jagiellonii Białystok do Fiorentiny.

fot. uefa.com

źródło: https://twitter.com/DiMarzio

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement

Musisz zobaczyć

Zobacz więcej Lechia Gdańsk