Obserwuj nas

Wisła Kraków

Krakowska Wisła zmienia swój bieg [AKTUALIZACJA]

fot. krakow.naszemiasto.pl

Pamiętam początki Telefoniki w Wiśle Kraków. Pamiętam euforyczny marsz na szczyty. Pamiętam, jak z pozycji hegemona traktowała pozostałe polskie kluby. Pamiętam, jak ten kolos padał. A teraz dzieje się kolejna rzecz warta zapamiętania. Telefonika w Wiśle Kraków kończy się. To była burzliwa miłość, pełna zwrotów akcji, zaskakujących triumfów, druzgocących klęsk. Ale jak to w miłości – jedni drugim wybaczali. Aż doszło do momentu, w którym dla dobra dzieci, rodzice postanawiają się rozstać. Bogusław Cupiał sprzedaje Wisłę Kraków. Szczęśliwy nabywca bierze na siebie ogromne społeczne wyzwanie – kibice chcą powrotu Wisły, jaką pamiętają z przełomu wieków, Wisły miażdżącej, Wisły bezkompromisowej, Wisły wygrywającej w europejskich pucharach. Póki co, przypomina ona jednak Stajnię Augiasza, pełnego trupów w szafach pobojowiska. Od jakiegoś czasu, tarcia frakcji wewnątrzklubowych doprowadzały do stopniowego wyniszczania organizmu. Emocjonalne pożegnanie się Prezesa Dunina-Suligostowskiego pokazuje obraz klubu ogarniętego wojną domową.

https://www.gazetakrakowska.pl/wiadomosci/krakow/a/wisla-krakow-piotr-duninsuligostowski-wyjasnia-powody-rezygnacji-z-funkcji-prezesa,10337092/

Teraz ma przyjść nowe, lepsze. Mam nieodparte wrażenie, że każda ze stron czekała na tę decyzję i przyjmuję ją z nadzieją na lepsze jutro.

Nowym prezesem Wisły Kraków prawdopodobnie zostanie Ryszard Szuster.

 

Oficjalna strona Wisły Kraków poinformowała dziś (29.07), że nowymi właścicielami klubu będą Jakub Meresiński oraz Marek Citko.

 

Tekst kibica Wisła, Rafała Starego o wzlotach i upadkach za panowania Bogusława Cupiała przeczytacie tutaj: Wiślacka era Cupiała.  Zapraszamy!

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement

Musisz zobaczyć

Zobacz więcej Wisła Kraków