Obserwuj nas

Kibice

Kibice Wisły Kraków wspierają swoją Akademię!

Po raz kolejny kibice Wisły Kraków pokazują, że można na nich liczyć. Wszystkich zaskoczyli dwa lata temu, kiedy wsparli na jednym z portali klub na kwotę przekraczającą 800 tys. zł. Wisła Kraków SA była wtedy w ciężkiej sytuacji – przede wszystkim finansowej, więc pieniądze bardzo się przydały. Fanów Białej Gwiazdy na pewno też ucieszyło spotkanie po latach wielu gwiazd Wisły. W tym roku  klub, za inicjatywą kibiców, rozpoczął kolejną akcję. #12BOHATER zgromadził ponad 400 tys. zł. Wiele się mówi o tym, że prawdziwymi sponsorami klubu są kibice, w tym przypadku sprawdza się to jak najbardziej.

Akademia także ważna

Oprócz wspomnianej wcześniej akcji, kibiców Białej Gwiazdy bardzo interesuje także los Akademii Piłkarskiej Wisły Kraków. Po wielu latach zaniedbań nowe władze klubu w końcu zrozumiały jak istotna jest akademia. Przy obecnej sytuacji finansowej Wisły Kraków SA., jednak nie może wspierać Akademii tak jakby wszyscy tego chcieli, dlatego z pomocą po raz kolejny przychodzą kibice.

19,06 zł na wagę złota

Cała akcja została zapoczątkowana na Twitterze, przez jednego z kibiców Białej Gwiazdy. Polega ona na wpłacie symbolicznej kwoty w wysokości 19,06 zł. Symbolizuje to oczywiście rok założenia krakowskiego klubu. Można oczywiście wpłać większe lub mniejsze kwoty. Wielu kibiców decyduje się przesunąć przecinek w prawą stronę. Akcja trwa dopiero kilkanaście godzin, a już zanotowano wiele płat. W poprzedniej takiej akcji dla Akademii Piłkarskiej Wisły Kraków udało się zebrać ponad 10 tys. zł. Udało się za te pieniądze sfinansować m.in. remont szatni. Wielu kibiców jednak sukcesywnie co miesiąc wspiera Akademię, właśnie kwotą 19,06 zł, więc wkład fanów w funkcjonowanie Akademii jest na pewno większy.

Wszyscy kibice biorący udział w akcji na pewno w najbliższym czasie mogą się spodziewać dobrych wieści płynących z akademii. Między innymi są zapowiadane transfery młodzieżowych reprezentantów Polski.

Przelewy można wykonywać pod wskazane poniżej dane:

Numer konta: 70 2490 0005 0000 4600 1632 0774
IBAN: PL70249000050000460016320774
BIC/SWIFT: ALBPPLPW

Akademia Piłkarska Wisła Kraków
ul. Reymonta 22, 30-059 Kraków

Całą akcję na Twitterze można znaleźć pod hashtagiem: #TS1906

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement

Musisz zobaczyć

Zobacz więcej Kibice