Connect with us

Wisła Kraków

Student Cup – nowy wiślacki turniej halowy

Student Cup

Zaliczenia, sesja, poprawki – początek roku dla studentów na pewno nie należy do najłatwiejszych. Po ciężkim czasie na uczelni warto się odprężyć, dlatego Wisła Kraków przygotowała dla studentów futsalowy turniej. Jak wyglądała pierwsza edycja Student CUP? Zapraszam do lektury. 

3,2,1 start

„Tylko” 12 drużyn wystartowało w I edycji Student CUP. Dlaczego „tylko”? Bo zgłoszeń było znacznie więcej, niż przewidywał to organizator. Przy zapisach trzeba było wykazać się szybkością oraz odrobiną szczęścia, po 5 minutach nie było już czego szukać. Wiślacka Stomatologia, Los Pivones, Nieoheblowane DiamentyBękarty Proboszcza, Twitterowa Wisła, Bywało Gorzej FC, między innymi takie drużyny można było podziwiać 13 lutego na parkiecie hali TS Wisła.

8 godzin walki

Turniej rozpoczął się punktualnie o 15:00. Honorowego otwarcia dokonało dwóch zawodników Białej Gwiazdy – Tibor Halilović oraz Jesús Imaz, którzy bacznie przyglądali się poczynaniom w pierwszych meczach grupowych. Z zawodnikami każdy uczestnik mógł zamienić słowo czy zrobić sobie wspólne zdjęcie. W fazie grupowej rozegrano 30 spotkań, dopiero po 21:00 rozpoczęła się druga część rozgrywek – półfinały, mecz o trzecie miejsce i finał. Taką dawkę niełatwo przeżyć, dlatego organizatorzy zadbali o każdy szczegół. Przygotowali posiłki, napoje, a jeden ze sponsorów zapewnił uczestnikom pizzę. Oczywiście na takim turnieju nie mogło zabraknąć tego, co studenci lubią najbardziej. Zimne piwko po ostrej walce z pewnością należało się każdemu.

Nieoheblowane Diamenty najlepszą drużyną

Turniej stał na naprawdę wysokim poziomie. W jednej grupie dopiero bilans bramkowy decydował o awansie do fazy pucharowej. Ostatecznie do dalszej fazy rywalizacji przeszły: Wiślacka Stomatologia, Los Pivones (grupa A), Nieoheblowane Diamenty, Drewniani Magicy (grupa B). Po zaciętych półfinałach (oba rozstrzygnęły się dopiero w karnych), do finału awansowali przedstawiciele grupy B. Obie drużyny nie dawały za wygraną, regulaminowy czas gry przyniósł wynik 0:0, dopiero w karnych minimalnie lepszym zespołem okazał się Nieoheblowane Diamenty, pokonując swoich rywali 3:2. III miejsce przypadło Wiślackiej Stomatologii.

Najlepsze zespoły zostały uhonorowane oczywiście medalami i nagrodami, które okazały się bardzo wartościowe. Dodatkowo każdy z uczestników dostał pamiątkowy dyplom oraz wejściówkę na najbliższe spotkanie Białej Gwiazdy. Nie zabrakło także nagród indywidualnych. Wybrano MVP turnieju, najlepszego strzelca, najlepszego bramkarza, bramkę dnia oraz nagrodę Fair Play. Wybór na pewno nie należał do najłatwiejszych. Szczególny szacunek należy się dla zdobywcy ostatniej z wymienionej nagród. Jeden z zawodników Stali Nowa Huta zauważył błąd w ligowej tabeli, poprawienie go dało awans do półfinału rywalom.

Turniej Student Cup, z całą pewnością można zaliczyć do udanych. W tym miejscu chciałbym wspomnieć i podziękować drużynie Twitterowa Wisła. To ekipa, która pierwszy raz spotkała się właśnie na tym turnieju, a w której dane było mi zagrać. Chociaż zajęliśmy 12. miejsce, to z całą pewnością świetnie się bawiliśmy i nie żałujemy uczestnictwa. Szczególne gratulacje i podziękowania za tak udany turniej należą się organizatorom i partnerom tego wydarzenia. Oby więcej takich inicjatyw!

https://twitter.com/WislaKrakowSA/status/963806191062257664

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Advertisement

Musisz zobaczyć

More in Wisła Kraków