Obserwuj nas

Watch typy

Typowanie 18. kolejki Ekstraklasy #SztukaFryzjera

Ruszamy z typowaniem 18. kolejki.

Co to będą za emocje. Tak, zdecydowanie to będzie kolejka pełna emocji. Dlaczego? To dość proste. Gdy pisaliśmy, że będzie słabo, właśnie dokładnie tak było. Słabo, nudno i bez polotu. Nie trzeba być więc jakoś nadzwyczajnie inteligentnym, aby dostrzec w tym pewien wzorzec. Nie to, żebyśmy mieli sobie coś w tym aspekcie do zarzucenia. Ot, udało nam się i nie ma co drążyć.

Skoro więc jakość meczów zależy od tego, co napiszemy, to wjeżdżamy grubo, jak dzik w… dobra, podarujemy sobie żenujące powiedzonka. Mówcie, co chcecie, ale z tymi nowymi środkami na kibicowską depresję od razu widzimy świat w zdecydowanie ładniejszych kolorach.

***

Cały weekendowy festiwal szalonych emocji rozpocznie się w Lubinie. Oj będzie się działo. Jeśli ten ich Holenderski trener rzeczywiście umie w trenerkę — a mawiają, że umie — to możemy się spodziewać podobnej strzelaniny jak w Sosnowcu na początku meczu. Z tą jednak różnicą, że Piast pewnie będzie się bronił i znajdzie sposób, aby oddawać więc… oj będzie się działo.

Chwile potem Poznań przywita oficjalnie Nawałkę. Wejścia chłop dobrego jednak nie miał, więc pewnie siedzieli z tym całym wielkim sztabem ludzi cały tydzień i knuli, jak urządzić kibicom corridę, aby tchnąć w ich serca nadzieje na lepsze jutro. Żal będzie tylko Śląska, no, chyba że Tadek jednak wymyśli coś fajnego i biedny Adaś będzie miał znów pod górkę.

***

Nie mamy żadnych wątpliwości, że na fali piątkowych zdarzeń trenerzy klubów grających w sobotę zapragną dołożyć swoje trzy grosze do tego pięknego wydarzenia weekendowego.

Pogoń żądna zemsty za lanie w Gliwicach rzuci się na Zagłębie (znaczy to z Sosnowca) jak ludzie na promocję karpi przed świętami. Korona, mając w pamięci to, co z Płockiem zrobił Górnik, wystawi pewnie ze 4 napastników. Nie będzie bowiem chyba lepszej okazji do przełamania wszelkich strzeleckich niemocy w drużynie przed zimową przerwą. Na koniec zaś zupa dnia.

W tym tygodniu pod Wawelem bardzo popularna jest przecież zupa ze smoka. Co prawda, z której dokładnie jego części nie wiemy, bo to bardzo ściśle strzeżona tajemnica, ale wiemy, że ci, którzy już mieli okazję spróbować (Miedź, Arka), bardzo sobie chwalili smak oraz sposób podania.

***

W niedzielę dojdzie do dwóch pojedynków, oba w budce telefonicznej. Najpierw na noże o 3 punkty w tabeli, ale już jakieś 83 psychologicznie zagrają w Zabrzu. Tego meczu po prostu przegapić nie możecie, więc jeśli w sobotnią noc idziecie w dobre tango, miejcie na uwadze, by wrócić do domu niekoniecznie po 7 rano.

Crème de la crème kolejki odbędzie się w Gdańsku. Mecz, który może mieć wpływ na wiele zimowych decyzji w kilku miejscach w naszym kraju. Jeśli wcześniejszy mecz to pojedynek na noże tutaj będzie to raczej na działa armatnie rodem z pancernika Yamato. Co Wam będziemy gadać, będzie grubo i dobrze o tym wiecie sami.

***

Kiedy echa niedzielnego starcia będą omawiane jeszcze na każdym przystanku autobusowym i tramwajowym w kraju, w Gdyni dojdzie do bardzo ważnego pojedynku. Arka swój ostatni mecz przegrała i jeśli nie chce stracić kontaktu z górną ósemką, wygrać po prostu musi. Z Cracovią jest to samo, tyle że oni uciekać chcą od czerwonych pól na dole tabeli.

Grać, wybierać, decydować i niczego nie żałować.


Regulamin
Do uczestniczenia w konkursie potrzebujemy Twojego maila, wymagane jest także podanie pseudonimu lub imienia i nazwiska. Jeśli wygrasz, będziemy prosili Cię o dane adresowe do wysyłki nagrody. Aby wygrać, trzeba wytypować najwięcej poprawnych wyników meczów w danej kolejce. Jeśli ten sam wynik osiągnie dwóch lub więcej graczy, wygrywa ten, który szybciej wysłał do nas typy.


Kliknij by skomentować

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Reklama

Musisz zobaczyć

Więcej z Watch typy