Obserwuj nas

Rozgrywki

[Ankieta] Wybieramy pomocnika sezonu

Sierpień to trudny czas. Jedni odmawiają sobie alkoholu, inni próbują wyjechać w jakieś ciche miejsce. Jest jednak rzecz bez której jest o wiele ciężej w życiu. To Ekstraklasa. Nasza ukochana liga wraca dopiero za dwa tygodnie i wiemy, że wielu z Was obejrzałoby dzisiaj jakiś klasyk ligi polskiej. W oczekiwaniu na ten moment wybierzmy najlepszego pomocnika Ekstraklasy.

Jorge Felix

Pierwszym kandydatem do tytułu: „Najlepszy pomocnik Ekstraklasy 2019/2020” jest Jorge Felix. Hiszpan w ubiegłym sezonie rozegrał 33 spotkania, w których zdobył 16 bramek, a do tego dołożył 4 asysty. Świetnie radził sobie przez większą część sezonu. Ciężko wyobrazić sobie zespół gliwiczan bez zawodnika urodzonego w Madrycie. Śmiało można powiedzieć, że gdyby nie jego naprawdę bardzo dobra dyspozycja, to w tym sezonie Piast byłby dużo niżej w tabeli. Aż w 9 spotkaniach bramki i asysty Felixa ratowały drużynie zwycięstwo lub remis. Warto również zaznaczyć, że 28-letni  były już zawodnik „Piastunek” miał udział przy aż 48 % bramek, które zdobyła drużyna ze Śląska.

Rozegrane spotkania:33
Bramki: 16
Asysty: 4
Udział procentowy przy bramkach: 48%

Dani Ramirez

Drugim z kandydatów, którego chcemy wam przedstawić jest znów Hiszpan, a konkretnie to Dani Ramirez. W przerwie zimowej pomocnik odszedł do Lecha Poznań opuszczając ŁKS Łódź, który od początku sezonu prezentował się kiepsko. Nie można mieć jednak wobec piłkarza pretensji. Ramirez ile mógł tylko, starał się dawać łódzkiej drużynie. Zresztą widać to po liczbach, które wykręcił w barwach „Rycerzy Wiosny”. Sześć bramek i cztery asysty. Za to w Poznaniu zamienił te cyfry miejscami. Dani potrafi kreować sytuacje swoim kolegom, o czym świadczą jego statystyki z całego sezonu –  10 asyst. Należy również wspomnieć, że nie zagrał tylko w jednym spotkaniu.

Rozegrane spotkania: 36
Bramki: 10
Asysty: 10
Udział procentowy przy bramkach: 35%

Pedro Tiba

Kolejny piłkarz, który pochodzi z Półwyspu Iberyjskiego. Portugalczyk w tym sezonie był często krytykowany i wiele osób zarzucało mu to, że będąc ofensywnym pomocnikiem, tak słabo radzi sobie ze zdobywaniem bramek. Bronią go tak naprawdę asysty, których zanotował 8 w całym poprzednim sezonie.

Rozegrane spotkania 32
Bramki: 2
Asysty: 8
Udział procentowy przy bramkach: 14%

Domagoj Antolić

Jedyny zawodnik z zespołu mistrza Polski, który dostał się do grona pięciu kandydatów, którzy walczą o miano najlepszego pomocnika minionego sezonu. Chorwat miał spory wpływ na grę Legii. Rozegrał 81% wszystkich minut, co przełożyło się na 32 spotkania w całym sezonie. Jak na zawodnika biegającego bliżej środka pola, jego liczby są naprawdę dobre. Zdobył 3 bramki i dorzucił 5 asyst. Do tego sporo pracował w defensywie i świetnie ubezpieczał swoich kolegów. Wystarczy popatrzeć na wyniki zespołu z Warszawy bez Antolicia: 5 spotkań, 1 zwycięstwo, remis i aż 3 porażki.

Rozegrane spotkania: 32
Bramki: 3
Asysty: 5
Udział procentowy przy bramkach: 11%

Tom Hateley

Anglik w barwach Piasta w poprzednim sezonie wystąpił 33 razy. Jego gra w defensywie była miła dla oka. Dobrze się ustawiał, świetnie zabezpieczał wolne strefy. Do tego dorzucił bramkę, a także 4 asysty. Ogólnie Hateley prezentował równy poziom przez cały sezon nie dając trenerowi wielu powodów do tego, by posadzić go na ławce rezerwowych.

Rozegrane spotkania 34
Bramki 1
Asysty 4
Udział procentowy przy bramkach 12%

Najlepszy pomocnik Ekstraklasy w sezonie 2019/2020

  • Domagoj Antolic (52% głosy/ów)
  • Jorge Felix (19% głosy/ów)
  • Pedro Tiba (14% głosy/ów)
  • Tom Hateley (10% głosy/ów)
  • Dani Ramirez (5% głosy/ów)
Loading ... Loading ...

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz więcej Rozgrywki