Obserwuj nas

Rozgrywki

Airam Cabrera zasilił szeregi Wisły Płock

Airam Cabrera podpisał kontrakt z Wisłą Płock. Umowa będzie obowiązywać do końca czerwca 2021 roku. Istnieje jednak możliwość jej przedłużenia o kolejny rok. Hiszpański napastnik po ponad 15 miesiącach przerwy ponownie zagra na polskich boiskach.

Ekstraklasowe doświadczenie

Z pewnością każdy kibic Ekstraklasy, który uważnie śledzi naszą ligę, pamięta Airama Cabrerę. W swoim piłkarskim CV zapisał dwa epizody związane z polską ligą. Pierwszy z nich to dołączenie do Korony Kielce w sezonie 2015/16. Trzeba przyznać, że nie był to nietrafiony transfer. W barwach Korony rozegrał 28 spotkań, zdobył 16 bramek przy 2 asystach. Jak to zwykle bywa w naszej lidze z takimi zawodnikami, po tak dobrze rozegranym sezonie hiszpański napastnik poszukał szczęścia zagranicą. W jego przypadku był to Cypr.

Kolejna przygoda z Ekstraklasą to sezon 2018/19. Tym razem pozyskała go Cracovia. Do stolicy Małopolski trafił z hiszpańskiej Extremadury w ramach wypożyczenia. Nie była to błędna decyzja. Cabrera zaliczył porównywalny sezon do tego w Koronie. Liczba zaliczonych spotkań i asyst jest dokładnie taka sama. Jedynie ilość bramek była mniejsza o dwa trafienia. W Krakowie dyskutowano o tym, aby go wykupić. Jednak ostatecznie nie doszło do porozumienia między zainteresowanymi stronami, w wyniku którego Cabrera wrócił do Hiszpanii.

Kiedy przyjrzymy się statystykom Airama Cabrery osiąganymi w Polsce widać, że czuje się dobrze na polskich stadionach. Czy ma szansę powtórzyć rezultaty także w Wiśle Płock? Tego na ten moment nie wiemy, ale działacze Wisły Płock na to liczą.

Zagubiony napastnik

Gdzie są napastnicy? Takie pytanie mogą zadawać sobie wszyscy fanatycy Wisły Płock. Radosław Sobolewski ma dużą zagwozdkę na tej pozycji. Czołowi napastnicy Nafciarzy tacy jak Patryk Tuszyński (pozyskany w tym okienku) czy Cillian Sheridan nie strzelają goli. Jedyny gol napastnika to trafienie Patryka Tuszyńskiego z rzutu karnego w szczęśliwie zremisowanym meczu z Lechem Poznań 2:2. Dlatego szukanie kolejnego napastnika nie może dziwić.

Cabrera na początku października przed zamknięciem okna transferowego rozwiązał kontrakt ze swoim klubem Extremadura. W poprzednim sezonie 33-latek spadł z tym klubem do 3. ligi hiszpańskiej. Dzięki zerwaniu umowy przez Cabrerę było możliwe pozyskanie Hiszpana poza oknem transferowym. Myślę, że to dobra decyzja. Na pewno Hiszpan ze swoją przeszłością ekstraklasową daje szansę Nafciarzom na zdobycze bramkowe, których tak w tej formacji brakuje.

Wątpliwe jest tylko to, kiedy Cabrera dojdzie do optymalnej formy. Ostatni mecz rozegrał 20 lipca, kiedy zakończył się sezon 2019/20. Od tamtego momentu nie znalazł się już na boisku w żadnym oficjalnym spotkaniu. Nie wiadomo czy Hiszpan był w stałym treningu, czy sobie troszkę pofolgował, przez co powrót do formy zajmie więcej czasu niż myślano. Głównie od tego będzie zależeć, jak szybko Cabrera zacznie zachwycać płocczan swą skuteczną grą. Wprowadzenie większej rywalizacji być może pobudzi do lepszej gry innych graczy Wisły Płock.

Fot.: Biuro Prasowe Wisły Płock

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz więcej Rozgrywki