Connect with us

Rozgrywki

Koronawirus zadomowił się na dobre w drużynie Wisły Płock

Wisła Płock

Dobrze już znany wszystkim wirus, z którym zmaga się cały świat, nie odpuszcza. W ubiegłym tygodniu stwierdzono w Wiśle Płock przypadki zachorowań na SARS-CoV-2. W tym tygodniu potwierdzono kolejnych 19 osób z pozytywnym wynikiem.

Efekt domina

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o trudnej sytuacji, która ma miejsce w drużynie Wisły Płock. Wszystko rozpoczęło się od jednego pozytywnego wyniku 25 października. Przeprowadzone testy w kolejnych dniach u pozostałych członków sztabu oraz zawodników, dały pozytywne rezultaty u 11 osób. Zastanawialiśmy się jeszcze nad określeniem szans, jakie są, aby rozegrać spotkania Nafciarzy z Pogonią Szczecin w ramach Fortuna Pucharu Polski oraz PKO BP Ekstraklasy. Teraz już wiadomo, że żaden z tych meczów nie odbędzie się w pierwotnym terminie.

Jak informuje oficjalna strona klubu Wisły Płock, najnowsze testy wykazały 19 kolejnych zachorowań. Wśród zakażonych znaleźli się po raz pierwszy pracownicy administracji, dokładnie siedmiu. Poza tym ośmiu piłkarzy pierwszego zespołu, jeden zawodnik drugiego zespołu oraz trzech członków sztabu szkoleniowego. Oczywiście, jak to miało miejsce za pierwszym razem, tak i teraz skierowano zawodników na domowe izolacje. W sumie daje to liczbę 31 osób, które muszą zmagać się z koronawirusem w płockim zespole.

Klub potwierdza, że w kolejnych dniach zostaną wykonane testy u pozostałych osób, które w tym momencie uzyskały wynik negatywny. Widząc, jak koronawirus rozpanoszył się w Płocku, należy oczekiwać kolejnych zakażeń.

Bałagan w terminarzu

Fala zachorowań, która zauważalna jest w całej Polsce, zaburza terminarz rozgrywek. Obecnie w Ekstraklasie udało się rozegrać wszystkie mecze (nawet te, które były przełożone, z wyjątkiem spotkania pomiędzy Lechem Poznań a Pogonią Szczecin). Ale jak pokazuje sytuacja w Wiśle Płock, należy spodziewać się przełożonych spotkań.

Niepokój niesie za sobą m.in. wypowiedź trenera Legii Warszawa Czesława Michniewicza, który po spotkaniu z Wartą Poznań przyznał się do objawów koronawirusa wśród jego piłkarzy. Przed  meczem Igor Lewczuk zgłosił gorączkę, a Tomas Pekhart w trakcie przerwy oznajmił, że stracił węch. Mimo to oboje wystąpili w spotkaniu. W nadchodzących dniach należy spodziewać się nowych przypadków koronawirusa w Legii Warszawa.

Obecnie rozgrywana jest 1/16 Pucharu Polski. Na 16 spotkań przełożono już 7. Kolejna runda jest zaplanowana na luty. Daje to duży komfort, aby jeszcze do końca roku kalendarzowego rozegrać zaległe mecze. Na szczęście Lech Poznań, który występuje w fazie grupowej Ligi Europy i ma bardzo napięty terminarz, rozegrał poniedziałkowe spotkanie ze Zniczem Pruszków.

Ekstraklasa zareagowała szybko na sytuację, która będzie się pogarszać. Dlatego już w najbliższej 9. kolejce niektóre drużyny zagrają mecz awansem w ramach 10. kolejki. Są to mecze pomiędzy Pogonią Szczecin a Podbeskidziem Bielsko-Biała oraz Śląskiem Wrocław a Górnikiem Zabrze. Przeciwnicy tych drużyn w 9. kolejce są wykluczeni z powodu zachorowań. Jest to dobre rozwiązanie.  Stwarza się szansa rozegrania zaległych meczów podczas kolejek weekendowych.

1 Comment

1 Comment

  1. Pingback: Koronawirus nie daje spokoju | WATCH EKSTRAKLASA

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Advertisement

Musisz zobaczyć

More in Rozgrywki