Connect with us

Kluby

Wisła Płock i Stomil Olsztyn podejmują współpracę

beniaminek Wisła Płock

29 grudnia miało miejsce spotkanie prezesów Wisły Płock i Stomilu Olsztyn. Gościem prezesa “Nafciarzy” Tomasza Marca był prezes Stomilu Grzegorz Lech. Panowie podpisali dokumenty, stanowiące o długofalowej współpracy obu klubów, na poziomie organizacyjnym i sportowym.

***

Jak można się domyślić, tego typu umowy zazwyczaj dotyczą współpracy dotyczącej ogrywania młodzieży. Młodzi zawodnicy Wisły Płock niemogący znaleźć miejsca w podstawowej jedenastce na mecze Ekstraklasy, dostaną możliwość ogrywania się w Olsztynie, na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej. Umowa zadziała również w drugą stronę. Jeśli młody talent ze Stomilu zacznie odstawać poziomem od 1. Ligi, zostanie włączony w szeregi Wisły Płock. Na owocną współpracę w tym zakresie liczy Tomasz Marzec, w ten sposób komentując alians:

– Współpraca tyczyć się będzie przede wszystkim szkolenia oraz organizacji w klubach piłkarskich. Mamy wiele pomysłów, które będziemy chcieli realizować w najbliższej przyszłości. Jednym z punktów są również kwestie personalne. Już w tej chwili rozmawiamy na temat zimowego i letniego okienka transferowego. Obserwujemy również drużyny występujące na co dzień w Fortuna 1. Lidze, w tym Stomil Olsztyn i uważamy, że to liga z potencjałem dla utalentowanych, młodych chłopaków, którzy grają u nas. Chcemy budować między klubami takie same relacje, jakie panują obecnie między kibicami naszych klubów. Razem z prezesem Lechem gorąco wierzymy, że nasza współpraca również opierać się będzie na wzajemnej przyjaźni.

***

Prezes Stomilu liczy, że zawodnicy przekierowani do grania u nich będą na poziomie wystarczającym do wykonania drużynowego progresu, a współpraca z ekstraklasowym klubem uzyska aprobatę fanów:

 Chcemy wyjść z pomysłem budowania przyjacielskich relacji z klubami spoza naszego regionu. Nie zapominamy oczywiście, w którym miejscu układanki jesteśmy obecnie. Współpraca z takim klubem jak Wisła Płock może przynieść wiele korzyści, zarówno dla nas, jak i klubu z Płocka. Jest nam po drodze również kibicowsko i również dlatego to decyzja dobra zarówno dla nas, jak i Wisły. Na początku stycznia spotkamy się w troszkę szerszym gronie, żeby wszystko dograć w stu procentach, ustalić jasne i klarowne zasady, na których chcemy współpracować

***

Aktualnie nie znamy konkretnych szczegółów całego układu. Nie wiadomo jeszcze, jaki dokładnie zakres obejmie współpraca, więc ciężko snuć wnioski, o tym, czy będzie ona tak samo korzystna dla obu stron.

Osobiście podchodzę sceptycznie do całego procederu bazując na doświadczeniu Podbeskidzia i Rekordu Bielsko-Biała. Między klubami również narodziła się myśl, aby niejako przerzucać między sobą młode talenty, w zależności od prezentowanych umiejętności. Jednakże, jak wynika z moich osobistych rozmów z zawodnikami jednej, czy drugiej strony, Podbeskidzie mając długi, wobec podmiotów sprawujących pieczę nad szkoleniem młodzieży, musiało zrezygnować z 4 ligowych rezerw. Po zawarciu umowy z Rekordem, to właśnie oni spełniają taką rolę, zabierając możliwość pokazania się młodym zawodnikom, w zamian znajdując miejsce dla tych niemogących przebić się do składu ,,Górali”, a mających czasy młodości daleko za sobą.

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Advertisement

Musisz zobaczyć

More in Kluby