Connect with us

Rozgrywki

Miroslav Stoch w Zagłębiu Lubin!

miroslav_stoch

Do drużyny Miedzowych dołączył 60-krotny reprezentant Słowacji Miroslav Stoch. Wydaje się, że ma za nadzwyczajną jak na polską Ekstraklasę przeszłość. Występował m.in. w Chelsea, Fenerbahce czy PAOK-u.

Przeszłość piłkarska

31-letni Słowak karierę zaczynał w klubie FC Nitra, gdzie grał w drużynach młodzieżowych. Następnie jako młody skrzydłowy został wypatrzony przez skautów Chelsea, do której przyszedł w 2006 roku. W drużynie z Londynu niestety wielkiej kariery nie zrobił. W całym rozrachunku rozegrał tam tylko 4 mecze. Przed sezonem 2009/10 został wypożyczony do holenderskiego FC Twente. Po powrocie z wypożyczenia zdecydował się na transfer. Odszedł do Fenerbahce. W Turcji rozegrał 3 sezony, podczas których zdobył 1 mistrzostwo tego kraju. Po okresie w Fenerbahce zdecydował się na odejście.

W sezonie 2013/14 reprezentował barwy PAOK-u, a następnie wyjechał na bliski wschód. Sezon 2014/15 spędził w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, gdzie grał w Al-Ain. Po przygodzie w Grecji i Emiratach Stoch powrócił do Turcji, zasilając drużynę do Bursasporu. Po jednym sezonie w ekipie z Bursy powrócił do Fenerbahce. Ponowna przygoda w Stambule nie potoczyła się tak, jak chciałby Słowak. Rozegrał wtedy zaledwie 9 meczów i nie zdobył żadnej bramki. W latach 2017-2019 reprezentował barwy drużyny ze stolicy Czech – Slavii Praga. Następnie powrócił do PAOK-u.

Słowak był bez klubu od pół roku. W trakcie kariery rozegrał również aż 60 meczów reprezentacji Słowacji oraz 41 spotkań w Lidze Europy.

Przyszła gwiazda Ekstraklasy ?!

Możemy odważnie stwierdzić, że lewoskrzydłowy będzie mógł zostać niekwestionowaną gwiazdą naszej ligi. CV ma niesamowicie bogate, gdy porównamy je do naszych ligowców. Głównym powodem przyjścia Słowaka do naszej ligi jest perspektywa gry podczas Euro. Stoch od pół roku pozostawał bez klubu. W Zagłębiu może liczyć na występy w każdym meczu oraz status czołowego gracza – nie tylko klubu, ale i ligi. Transfer ten jest również załataniem problemów, które klub z Lubina miało na skrzydłach.

Swój transfer do ekipy “Miedziowych” zawodnik w rozmowie dla klubu skomentował tak:

Czuję się bardzo dobrze po podpisaniu umowy. W podjęciu decyzji na pewno pomogło mi to, że znam osoby ze sztabu szkoleniowego z trenerem Ševelą i Lubomirem Guldanem na czele. Rozmowy były bardzo konkretne dlatego zdecydowałem się na Zagłębie. Myślę, że Lubin to dobre miejsce dla piłkarza. Mam nadzieję, że jak najszybciej będę mógł wybiec na boisko, by pomóc drużynie.

W tym transferze, jak wspomniał sam piłkarz, dużą rolę odegrała postać Lubomira Guldana, który w roli dyrektora sportowego zrobił już swój kolejny transfer (Łakomy, Crnomarković, Stoch).

Fot. Materiały prasowe Zagłębia Lubin

Fan Wisły Kraków, baczny obserwator ekstraklasy oraz piłki niemieckiej.

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Advertisement

Musisz zobaczyć

More in Rozgrywki