Obserwuj nas

Jagiellonia Białystok

Konrad Wrzesiński w Jagiellonii!

Do końca czerwca 2023 roku, będzie obowiązywać nowo podpisany kontrakt między Jagiellonią, a 27 letnim skrzydłowym. Konrad Wrzesiński przychodzi do klubu jako wolny zawodnik, a barwy ,,Dumy Podlasia” reprezentować będzie z numerem „7” na plecach.

Historia kariery

Wrzesiński swoją przygodę z piłką, rozpoczynał w  barwach takich klubów jak Sokół Serock, Junior Ursynów Warszawa, UKS Łady, KS Piaseczno, ale dopiero po transferze do Polonii Warszawa jego kariera nabrała tempa. Występował wtedy w drugim zespole ,,Czarnych koszul”, jednakże jakością tam prezentowaną, zapracował sobie na  włączenie w szeregi pierwszego zespołu. W sezonie 2012/2013 zaliczył 3 spotkania w Ekstraklasie. Następne sezony w jego wykonaniu, rozgrywane były na niższych szczeblach rozgrywkowych. Najpierw, przez transfer do Motoru Lubin, mógł zaprezentować się na boiskach 2.ligi. Kolejne sezony spędził już w 1. Lidze. Najpierw w Widzewie Łódź, później także w Podbeskidziu, Pogoni Siedlce oraz Zagłębiu Sosnowiec.

Przywitanie z Ekstraklasą na dobre

Swój powrót do Ekstraklasy wraz z drużyną z Sosnowca, wywalczył w sezonie 2017/2018, w którym w 33 spotkaniach zaliczył 3 asysty. W rozgrywkach  na najwyższym szczeblu, Zagłębie radziło sobie dosyć przeciętnie, jednakże solidne występy skrzydłowego przykuły uwagę zagranicznych klubów. Tak oto 22 stycznia 2019 roku, Konrad Wrzesiński przeniósł się do Kajratu Ałmaty, z którym później, przyszło mu święcić, największe do tej pory piłkarskie sukcesy. Swój debiutancki sezon, zakończył z dorobkiem 3 goli i 9 asyst, w 25 rozegranych meczach ligowych, którymi przyczynił się do wicemistrzostwa. W kolejnym sezonie wraz z Jackiem Góralskim i całą drużyną, Wrzesiński mógł cieszyć się z mistrzostwa Kazachstanu. Niestety w zwycięskich rozgrywkach, na boisku pojawił się jedynie 11 razy, strzelił 3 bramki i dołożył 1 asystę.

Powrót do kraju

Od stycznia tego roku, Konrad Wrzesiński był wolnym zawodnikiem. Usługami skrzydłowego zainteresowała się Jagiellonia, dla której jest to dobry ruch. Piłkarz potrafi bowiem wspomóc drużynę, sporo pracując na boisku, a dodatkowo jest w stanie zagwarantować bramki i asysty. Nie ma on żadnych problemów z aklimatyzacją. To pokazuje jego historia transferów, jeżeli zmieniał otoczenie, to na boisku od razu był w stanie prezentować pełnię swoich możliwości. Zawodnik jest też elastyczny pod względem pozycji na boisku. Podczas swoich dotychczasowych występów, piłkarz grał zarówno na prawym jak i lewym skrzydle, a także zaliczał występy na prawej obronie. Jeżeli nie będzie w stanie przebić się do pierwszej jedenastki na swojej nominalnej pozycji, to w razie braków kadrowych może uzupełnić jeszcze 2 inne. Pozostaje nam tylko życzyć powodzenia, po powrocie do naszej rodzimej ligi.

Fot. Materiały prasowe Jagiellonii Białystok

 

 

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz więcej Jagiellonia Białystok