Obserwuj nas

Lechia Gdańsk

Zmiany w Zarządzie Lechii Gdańsk

29 kwietnia Lechia Gdańsk poinformowała kibiców o zmianach w klubowych gabinetach. Te zostały zatwierdzone podczas Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy. Podczas zebrania przyjęto rezygnację Adama Mandziary, który nie będzie pełnił już funkcji prezesa. Jak taka decyzja wpłynie na funkcjonowanie Biało-zielonych?

Podczas Walnego Zgromadzenia przyjęto sprawozdanie z działalności Zarządu oraz sprawozdanie finansowe za poprzedni okres obrachunkowy. Doszło również do istotnych zmian w strukturach klubu. W skład Rady Nadzorczej powołano Adama Mandziarę oraz Michała Hałaczkiewicza. Obecnie trzyosobowy zarząd będą tworzyć: Robert Krupski, Piotr Zejer i Paweł Żelem.

– W funkcjonowaniu Klubu nic się nie zmienia. Moja rezygnacja ze stanowiska Prezesa Zarządu i przejście do Rady Nadzorczej było przygotowywane od dłuższego czasu. Nadal będę pracował na rzecz Lechii Gdańsk. Klub jest w stabilnej sytuacji, a pozyskanie do składu Zarządu pana Pawła Żelema, managera wyróżniającego się bogatym i wieloletnim doświadczeniem w kierowaniu klubami Ekstraklasy, jest doskonałą rękojmią do dalszego rozwoju Lechii Gdańsk  – powiedział dla klubowych mediów ustępujący Prezes, Adam Mandziara.

Adam Mandziara rezygnując z funkcji prezesa, nie odchodzi z gdańskiego klubu. Można powiedzieć, że usuwa się w cień, przenosząc się do Rady Nadzorczej. Jak mówi sam zainteresowany taka decyzja została podjęta już jakiś czas temu, a teraz doszło jedynie do jej finalizacji. Stąd wcześniejsze dołączenie do Lechii Pawła Żelema. Jak wyjaśnia rzecznik prasowy gdańszczan, Arkadiusz Bruliński, taki ruch był spowodowany chęcią zachowania ciągłości pracy. Te zmiany, według osób związanych z Lechią, nie wpłyną na ogólne funkcjonowanie klubu. Jednak, co oczywiste, przyczynią się do modyfikacji obowiązków pełnionych przez dotychczasowego prezesa.

Adam Mandziara nadal będzie pracował na rzecz klubu, natomiast – zgodnie ze specyfiką pracy – nie będzie zajmował się sprawami operacyjnymi. Zmiany dotyczące pełnionych funkcji nie zmieniają niczego w funkcjonowaniu Klubu, mają natomiast na celu dalszy rozwój Lechii Gdańsk – wyjaśnia Arkadiusz Bruliński.

⚽️

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz więcej Lechia Gdańsk