Obserwuj nas

Rozgrywki

Bartosz Białkowski najlepszym piłkarzem w Millwall!

33-letni bramkarz, pochodzący z Broniewa, został ogłoszony najlepszym piłkarzem sezonu 2020/21 w Millwall. Bartosz Białkowski, bo to o nim mowa, zanotował kolejny dobry sezon na zapleczu Premier League, odciskając znaczne piętno na końcowej 11. pozycji swojej drużyny.

Całe życie w Anglii

Bramkarz, praktycznie całą swoją piłkarską karierę spędził na Wyspach. Podczas swojego jedynego sezonu w Ekstraklasie(2004/05), w barwach Górnika Zabrze wystąpił w 7 spotkaniach.  Niespodziewanie, już rok później reprezentował barwy Southampton, gdzie w przeciągu 3 sezonów, stawał między słupkami 21 razy, zachowując przy tym 9 czystych kont. Półroczne wypożyczenie do Barnsley przyniosło jedynie 2 występy.  Po powrocie do zespołu ,,Świętych”, sytuacja Polaka nie uległą zmianie. Rozegrał bowiem 19 meczów w ciągu 3 sezonów. O dalszych losach wspomniał podczas wywiadu dla portalu ŁączyNasPilka.pl.

,,W Southampton moja kariera stanęła na zakręcie. Grałem bardzo mało, kończył mi się kontrakt. Rozważałem powrót do Polski albo przejście na ławkę do klubu z Championship lub do niższej ligi. Wybrałem Notts Couty z League One. Rozegrałem dwa pełne, co najważniejsze, dobre sezony. Wpadłem w oko innym klubom. Zgłosiło się Ipswich. W pewnym momencie postawiłem wszystko na jedną kartę.”

Nadeszły lata tłuste

Kolejne lata dla Bartosza Białkowskiego to pasmo wielkich sukcesów. Debiut w Reprezentacji Polski w meczu z Nigerią, wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rosji w 2018 roku. Trzy razy z rzędu wybierany zawodnikiem sezonu w Ipswich, najwięcej czystych kont w Championship w rozgrywkach 2019/20. Obecny sezon również może zaliczyć do udanych, bowiem 17 czystych kont w 48 występach, to również nie lada wyczyn, który docenili kibice klubu wybierając go najlepszym piłkarzem Millwall, w ostatnim roku rozgrywkowym.

Przykład, dlaczego nie należy się poddawać

Historia Bartosza Białkowskiego, jest idealnym przykładem dla młodzieży, zaczynającej swoją przygodę z piłką. Pochodzący z Braniewa zdawało się zwykły chłopak w wieku 16 lat dostał możliwość reprezentowania Ekstraklasowego klubu. Szybki transfer do Anglii, zapewne pomógł marzeniom o grze, na najwyższym poziomie. Jak to często jednak bywa, rzeczywistość okazuje się brutalna, i bramkarzowi nie udało się zaliczyć podobnego sportowego, równie szybko. Przeciwnie, po kilku latach sporadycznych występów, musiał zejść na 3 poziom rozgrywkowy, by dostać możliwość regularnych występów. Dzięki ambicji i zaangażowaniu, Notts County okazało się trampoliną do reprezentacji Polski, oraz wyjściowej jedenastki Ipswich Town, czy też aktualnie Millwall. Pozostaje nam tylko cieszyć się wspaniałym okresem, który prawdopodobnie zwieńczy wieloletnią karierę polskiego golikpera. Kolejny raz potwierdza się powiedzenie, mówiące ,,bramkarz jak wino, im starsze tym lepsze”.

 

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz więcej Rozgrywki