Obserwuj nas

Rozgrywki

Karnety na mecze Widzewa wyprzedane

Cała społeczność Widzewa przez ostatnie lata udowodniła swoje oddanie dla klubu. Nie inaczej jest przed nadchodzącym sezonem 2022/2023. Sympatycy RTS-u wykupili wszystkie dostępne karnety na mecze domowe Widzewa.

Systematyczna wspinaczka na szczyt

RTS rozegrał ostatni mecz w Ekstraklasie 31 maja 2014 roku. Po ośmiu ciężkich latach Widzew wraca na salony polskiej piłki. Problemy finansowe klubu doprowadziły do jego upadłości. RTS musiał przebijać się do najwyższej klasy rozgrywkowej od IV ligi. Marsz na szczyt rozpoczął w sezonie 2015/2016, gdzie od razu wygrał IV ligę w grupie łódzkiej. Następnie na kolejnych poziomach rozgrywkowych przebywali odpowiednio po dwa lata. Aż w końcu wiosną 2022 roku doczekali się powrotu do elity.

Przez cały ten trudny okres dla klubu, kibice Widzewa nie odwrócili się od zespołu i dumnie go wspierali. Szczególny dla nich moment to 18 marca 2017 roku, kiedy to nastąpiło otwarcie nowego stadionu, którego pojemność liczy 18 018 miejsc. Fenomenem na skalę całego kraju było to, jak sympatycy RTS-u deklarowali kupno karnetów na mecze ukochanej drużyny w trakcie ostatnich sezonów.

Ogromne wsparcie kibiców

Niewątpliwie powrót do elity jest nagrodą dla kibiców za lata wspierania zespołu, w którym nie zawsze dobrze się działo. 4 lipca na oficjalnej stronie Widzewa potwierdzono, że wszystkie karnety w liczbie 15 903 miejsc zostały sprzedane. Jednak na emocje związane z Ekstraklasą w Łodzi będą musieli poczekać do 3. kolejki. Wtedy to RTS zainauguruje sezon na własnym stadionie w spotkaniu z Lechią Gdańsk. Nie trzeba nikogo przekonywać, że w niedzielny wieczór ostatniego dnia lipca atmosfera w Sercu Łodzi będzie niezwykle gorąca.

https://twitter.com/RTS_Widzew_Lodz/status/1543967644075835392?s=20&t=fJrLdIdm6cZLfGrmeNK_hg

Zadowolenia i dumy z kibiców nie ukrywa prezes Mateusz Dróżdż. W wypowiedzi dla mediów klubowych zaznacza, że oddanie sympatyków dla klubu ma ogromne znaczenie w procesie odbudowy Widzewa:

Kolejne wykupienie kompletu karnetów przez naszych kibiców jest ogromnym powodem do dumy, nobilitacją, ale również zobowiązaniem. Jesteśmy zobligowani, by budować Klub na solidnych podstawach. Naszym zadaniem, jako zarządu, poza stworzeniem dobrej drużyny, która będzie dawać radość fanom na trybunach, jest zapewnienie zaplecza sponsorskiego, by to wsparcie kibiców wyrażone poprzez zakup karnetów, było w budżecie tylko składową, a nie największym przychodem, co z naturalnych przyczyn, takich jak odbudowa Klubu, miało miejsce w poprzednich latach.

Karnety wyprzedane w pół miesiąca

Pierwszy etap sprzedaży karnetów rozpoczął się 17 czerwca i potrwał do 24 czerwca. W tym okresie karnet mogli przedłużyć dotychczasowi ich posiadacze. Drugi etap wyznaczony był na okres 27-30 czerwca, kiedy to kibice mieli możliwość zamiany zajmowanego wcześniej miejsca ze względu na przeniesienie sektora rodzinnego. Natomiast otwarta sprzedaż ruszyła 2 lipca. Jednak kibice musieli się spieszyć, gdyż po poprzednich etapach sprzedaży w puli zostało jedynie 150 karnetów do nabycia.

Prezes Mateusz Dróżdż przekonuje, że danie możliwości pierwszeństwa zakupu karnetów obecnym posiadaczom jest gestem wynagrodzenia kibicom za liczne wspieranie zespołu w jego najtrudniejszych chwilach. W przeszłości zyski ze sprzedaży biletów stanowiły znaczną część budżetów. Obecnie proporcje się zmieniły:

Naszym celem jako Klubu jest również dywersyfikacja źródeł przychodów, z wiodącą rolą sponsoringu. Już w sezonie 2022/2023 podwoiliśmy wpływy od sponsorów, w efekcie czego wpływy z karnetów stanowią niewiele poniżej 20% całego budżetu, a najbliższych dniach ogłosimy przedłużenia kolejnych umów.

Przypomnijmy, że rekord zakupionych karnetów pozwalający oglądać mecze kibicom ze stałego miejsca wynosi 16 401 i należy on do Widzewa. Dlatego nikogo nie może dziwić, że po powrocie do elity dostępne karnety na sezon 2022/2023 rozeszły się w zaledwie pół miesiąca.

 

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz więcej Rozgrywki