Obserwuj nas

Piast Gliwice

Zmiany w Piaście

W Gliwicach zakończyła się pewna epoka. Waldemar Fornalik nie jest już trenerem Piasta. W gliwickim klubie pracował przez pięć ostatnich lat. Jego miejsce zajął Aleksanadar Vuković.

Fatalny początek

W tym sezonie Piast radzi sobie nie najlepiej. Chociaż nie najlepiej to trochę zbyt lekkie określenie. Nie ma co owijać w bawełnę, klub ze Śląska w tych rozgrywkach radzi sobie bardzo słabo. Gliwiczanie pierwsze cztery spotkania obecnej kampanii przegrali. Przełamanie nastąpiło w piątej kolejce (1:0 z Cracovią). Piast powoli zaczął punktować, zdobył osiem punktów w pięciu meczach i wydawało się, że wszystko zmierza ku lepszemu. Tak się tylko wydawało. Klub z Gliwic nie wygrał od początku września (2:1 z Miedzią). Po ostatniej domowej porażce ze słabym Radomiakiem miarka się przebrała.

https://twitter.com/PiastGliwiceSA/status/1585549970295631873?s=20&t=jeW77p5rc7Ijm9jF8GKOmQ

Patrząc na ostatnie wyniki, decyzja nie powinna dziwić. Jednak w polskim środowisku piłkarskim była ona trochę zaskakująca. W końcu Waldemar Fornalik nie raz udowodnił w Piaście, że potrafi wyjść z trudnej sytuacji. Za przykład może posłużyć sezon 2020/21. Wtedy to, klub z Gliwic wygrał pierwszy mecz dopiero w 9. kolejce. Drużyna Fornalika szorowała po dnie tabeli, ale trener potrafił wyjść z opresji. Mało tego, we wspomnianym wyżej sezonie 2020/21, Piast był nawet bliski zagrania w eliminacjach europejskich pucharów.

Z Fornalikiem u sterów Piast święcił największe sukcesy – mistrzostwo Polski w 2019 roku i brązowy medal rok później. W Gliwicach na pewno przez długie lata będą jeszcze wspominać byłego selekcjonera reprezentacji.

https://twitter.com/PiastGliwiceSA/status/1585618438415941634?s=20&t=jeW77p5rc7Ijm9jF8GKOmQ

Vuko za Fornalika

Na ogłoszenie nowego trenera Niebiesko-Czerwonych nie musieliśmy długo czekać. Po czterdziestu minutach od informacji o zwolnieniu Fornalika, klub przekazał informację, że nowym trenerem Piasta został Aleksandar Vuković.

Vuković przez praktycznie całą swoją karierę trenerską był związany z Legią Warszawa (w 2014 pracował jeszcze jako asystent w Koronie Kielce). Początkowo w stołecznym klubie Vuković pełnił funkcję asystenta trenera przy różnych szkoleniowcach. W 2019 roku został pierwszym trenerem Wojskowych. Został zwolniony rok później. W grudniu 2021 roku ponownie został trenerem Legii, ale już wtedy wiedział, że trenerem zostanie tylko do końca sezonu. Tak więc od maja popularny „Vuko” był bez pracy.

Trener od zadań specjalnych? Dla nas Aleksandar Vuković to przede wszystkim fachowiec, który swoim zaangażowaniem i energią jest w stanie pobudzić zespół i może pomóc odzyskać dawny blask. Trener Waldemar Fornalik wysoko zawiesił poprzeczkę. Chcemy kontynuować pracę, która pozwoli nam na powrót zajmować miejsce w czołówce, co miało miejsce w ostatnich latach. Mocno wierzę, że tak będzie – stwierdził Bogdan Wilk, dyrektor sportowy Piasta Gliwice.

Przyjście Vukovicia do Piasta to wielka niewiadoma. Ciekawe jak „Vuko” poradzi sobie w innym klubie niż Legia. Ja osobiście czarno to widzę. W Legii Vuković znał każdy kąt, w Piaście będzie musiał kompletnie zmienić środowisko. Moim zdaniem „Vuko” jako trener Piasta może nie dotrwać nawet do końca tego sezonu.

 

 

 

 

 

 

 

Pasjonat polskiego sportu, zwłaszcza piłkarskiej Ekstraklasy.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz więcej Piast Gliwice