Obserwuj nas

1. liga

Przygotowania Arki Gdynia do rundy wiosennej

Już za niewiele ponad miesiąc do gry wrócą drużyny Fortuna 1 Ligi. Wśród nich jest także Arka Gdynia, która nie zapadła w sen zimowy i jest aktywna na rynku transferowym oraz na boiskach treningowych.

Mateusz Kuzimski odchodzi z Arki

31-letni napastnik urodzony w Tczewie odchodzi z Arki, do której dołączył w lutym ubiegłego roku. Dla Żółto-Niebieskich rozegrał 23 spotkania, w których zdobył zaledwie dwie bramki i zaliczył jedną asystę. Czy ktokolwiek w Gdyni będzie tęsknił za Mateuszem Kuzimskim? Szczerze myślę, że nie. Ani w poprzednim, ani w tym sezonie napastnik nie mógł przebić się do wyjściowej jedenastki Arkowców. Jak już pojawiał się na boisku to zazwyczaj zawodził i nie dawał powodów, żeby dać mu szansę i posadzić na ławce rezerwowych Karola Czubaka. Pożegnanie się z Kuzimskim uważam za dobry ruch klubu znad morza.

Dawid Gojny nowym zawodnikiem Arki

28-latek występował w rundzie jesiennej jako lewy obrońca w barwach Zagłębia Sosnowiec. Według różnych statystyk w tym sezonie Fortuna 1 Ligi jest najlepszym zawodnikiem na swojej pozycji. Ciężko powiedzieć czy jest to dobry transfer, ale dla Arki na pewno konieczny. Trener Hermes nie miał dotąd żadnego nominalnego lewego defensora w swojej kadrze. Niedawno z klubu odszedł Marcel Ziemann, który był jedynym zawodnikiem na tej pozycji, Z konieczności na lewej stronie grał często Przemek Stolc, ale zdecydowanie lepiej wychodzą mu występy jako stoper. Wydaję się, że z braku laku Dawid Gojny będzie występował w pierwszym składzie i jeśli nie będzie popełniał żadnych większych błędów to nikt go z tej pozycji nie wygryzie.

Przygotowania Arki do rundy wiosennej

Fortuna 1 Liga wraca do gry 11 lutego, więc drużynom został niewiele ponad miesiąc na przygotowania. Arka Gdynia oprócz ruchów transferowych zaczyna także mocne treningi na boisku i siłowni. Obecnie podopieczni trenera Hermesa przygotowują się na obiektach Gdyńskiego Centrum Sportu. Ten etap treningów zakończą 14 stycznia na Narodowych Stadionie Rugby sparingiem z drużyną Gedanii Gdańsk. Następnie 16 stycznia zawodnicy Żółto-Niebieskich rozpoczną zgrupowanie w Cetniewie, gdzie zaplanowano 3 kolejne gry kontrolne.

Arkowcy sprawdzą się kolejno z Chojniczanką Chojnice, Olimpią Elbląg i Stomilem Olsztyn. Po ostatnim sparingu, który odbędzie się 25 stycznia drużyna wróci do Gdyni, aby tam szlifować formę na mecze ligowe. Zawodników Arki będzie czekał jeszcze jeden mecz kontrolny przeciwko Raduni Stężyca, który ma się odbyć 4 lutego. Będzie to ostatni sprawdzian przed ligowym spotkaniem z Zagłebiem Sosnowiec.

Fot.: Monika Wantola

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz więcej 1. liga