Obserwuj nas

Ekstraklasa

Jacek Magiera zostaje w Śląsku Wrocław

A więc jednak! O tym temacie mówiło się sporo, padały pytania, plotki. Teraz wiadomo oficjalnie, że Jacek Magiera pozostanie w Śląsku Wrocław! Nowa umowa 46-letniego trenera obowiązuje do 30 czerwca 2025. Z początku Magiera do Wrocławia zawitał jako człowiek, który miał uratować Śląsk przed spadkiem. Po tym, jak osiągnął wyznaczony przed nim cel, klub przedłużył umowę z Polakiem.

Nie Stal, a Śląsk

Sporo można było usłyszeć o tym, że Jacek Magiera po sezonie zostanie szkoleniowcem Stali Rzeszów. Jednak koniec końców klub z Dolnego Śląska poinformował o przedłużeniu umowy do końca sezonu 2024/25. Obecny kontrakt 46-latka kończył się wraz z 30 czerwca 2023. Po tym jak drużyna z Wrocławia utrzymała się w Ekstraklasie, zarząd Śląska chętnie zaproponował przedłużenie współpracy. Co ciekawe, w marcu 2022 klub zwolnił Magierę, ten jednak wrócił i dokonał czegoś, czego mało kto się spodziewał. Duża część internautów skazywała WKS na pożarcie, jednak wtedy właśnie na straży stanął polski szkoleniowiec, który przyniósł mieszkańcom Wrocławia sporo ulgi i radości.

Piłkarze znajdowali się w niesamowitych opałach, kiedy Magiera przychodził do drużyny. Zarząd postawił przed nim nie tak proste zadanie, jakim było utrzymanie klubu. Pierwsze dwa spotkania nie napawały zbytnio optymizmem, gdyż Śląsk oba przegrał. Najpierw uległ w Zabrzu (0:2), a następnie na własnym terenie pokonał go Radomiak (0:1). Pierwsze nadzieje dla kibiców z Wrocławia pojawiły się po spotkaniu w Białymstoku. Podopieczni Magiery zremisowali z Jagiellonią 1:1. Największy szum wokół Śląska pojawił się po wygranej z Wisłą Płock (3:1). Klub z dolnośląska nie chciał się zatrzymywać i pokonał Miedź Legnica (4:2). Chociaż w ostatniej kolejce z Warszawy wyjechał bez punktów, to przegrana Wisły Płock w Krakowie sprawiła, że Wojskowi mogli świętować utrzymanie.

#Magiera2025

Po oficjalnym komunikacie możemy na oficjalnych mediach przeczytać również wypowiedzi, zarówno Magiery i prezesa Śląska, Piotra Waśniewskiego. Prezes klubu z Wrocławia pochwalił pracę trenera  i zaznaczył, że z czystą przyjemnością ogłasza przedłużenie umowy.

– Jacek Magiera przejął drużynę w momencie, gdy liczyło się tylko jedno – utrzymać Śląsk w Ekstraklasie. Wykonał to zadanie, a ponadto w każdym kolejnym meczu zespół pod jego wodzą grał znacznie lepiej. Potwierdził tym samym, że nawet w tak krótkim czasie potrafi wykorzystać potencjał naszych zawodników. Uznaliśmy, że przedłużenie współpracy z Jackiem Magierą jest w tym momencie naturalnym krokiem – wyznał Piotr Waśniewski, prezes Śląska.

https://twitter.com/SlaskWroclawPl/status/1665682501791100928

Dla polskiego szkoleniowca prolongata kontraktu również jest powodem do dumy. Ten najlepsze swoje wyniki notował za kadencji w Legii Warszawa. Świadczy o tym chociażby pamiętny remis Legii z Realem Madryt (3:3), zwycięstwo nad Sportingiem Lizbona (1:0) czy zdobycie tytułu Mistrza Polski w sezonie 2016/17. Z takim CV 46-latek przyniósł nowe nadzieje dla kibiców. Co jeszcze bardziej napawało optymizmem, to fakt, że Magiera miał już za sobą roczny epizod we Wrocławiu od marca 2021 do marca 2022.

– Nie miałem żadnych wątpliwości, gdy pojawiła się możliwość powrotu do Śląska pod koniec sezonu. Było to wielkie wyzwanie i zarazem doświadczenie, którego nie da się nabyć na żadnym z trenerskich kursów. Najważniejsze, że zrealizowaliśmy cel i Śląsk nadal będzie grał w Ekstraklasie. Cieszę się, że będę kontynuował pracę we Wrocławiu, bo kibice w tym mieście są spragnieni dobrej piłki i będziemy chcieli sprostać tym oczekiwaniom – wyjawia Jacek Magiera.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz więcej Ekstraklasa