Obserwuj nas

Inne Ligi

Adam Buksa wypożyczony do Turcji

Po niezbyt udanym sezonie na boiskach francuskiej Ligue 1, Adam Buksa zostaje wypożyczony do tureckiego Antalyasporu. W poprzednim sezonie reprezentował barwy RC Lens, które zdobyło tytuł wicemistrza kraju. Turecki klub zapewnił sobie opcję wykupu Buksy po sezonie, co może być całkiem dobrym wyjściem, jeśli 27-latek zagra na miarę oczekiwań. 

Adam Buksa wypożyczony z RC Lens

Buksa nie będzie jedynym Polakiem w przyszłym sezonie w drużynie. Do układanki Nuriego Sahina kilka dni wcześniej dołączył Jakub Kałuziński, 20-letni pomocnik z Lechii Gdańsk. Adam ma szanse na zostanie pierwszym wyborem na pozycji napastnika, jednakże ma on również konkurencję. W drużynie obecnie znajduje się Haji Wright, 25-letni Amerykanin. Ostatni sezon dla Buksy nie był zbyt udany, chociaż nie możemy tego powiedzieć o RC Lens. Drużyna skończyła sezon na drugiej pozycji, jednakże 27-letni napastnik nie miał za dużego wkładu w tym sukcesie. W łącznie ośmiu spotkaniach nie zanotował ani jednej liczby.

https://twitter.com/sport_tvppl/status/1681217778429116417

W zeszłym sezonie Antalyaspor nie poradził sobie najlepiej. Sezon skończyli na 13. miejscu, a swoją najwyższą lokatę zajmował po 3. kolejce – piąta pozycja. Mistrzem Turcji został Galatasaray. Sprowadzenie Buksy, to trzeci oficjalny transfer do drużyny z innego klubu. Część zawodników wróciła z wypożyczeń, a jeszcze dwóch przybyło z drużyny U19. Poza Kałuzińskim oraz Buksą kadrę Sahina zasilił Erdogan Yesilyurt. Poprzednio grał dla innego tureckiego klubu – Sivassporu. Tegoroczne rozgrywki Süper Lig zainaugurowane zostaną 13 sierpnia, a nowa drużyna Kałuzińskiego oraz Buksy zagra z Trabzonsporem.

Czwarty Polak ściągnięty do Turcji tego lata

Adam Buksa, Krzysztof Piątek, Jakub Kałuziński oraz Sebastian Szymański. Oto czwórka piłkarzy, którzy tego lata zasilili szeregi Antalyasporu, Basaksehiru oraz Fenerbahce. Nie zapominajmy jeszcze o chociażby Konradzie Michalaku, który obecnie reprezentuje Konyaspor. Poza Krzysztofem Piątkiem w Basaksehirze jest również Patryk Szysz. W koszulce Sivassporu możemy zaobserwować Karola Angielskiego. Turcja wydaje się całkiem atrakcyjnym kierunkiem dla polskich zawodników, o czym świadczą wyżej podane przykłady. Oczywiście, nie każdy zechce zagrać w tym kraju, ale dla młodych zawodników może on przynieść chociażby rozgłos.

W mojej opinii, ten ruch dla Buksy może wyjść na zdecydowany plus. W Lens spotkań zbyt wiele nie notował, tak samo jak liczb. Jeżeli dobrze zaprezentuje się w Antalyasporze, to ma on szanse na wygranie walki o wyjściową jedenastkę oraz stanie się kluczową postacią. Ciekawe jest, co się stanie po sezonie, jednakże na to odpowiedzi na obecną chwilę nie znamy i prędko również nie poznamy. Zadaniem dla Polaka będzie pokazanie się z jak najlepszej strony Nuriemu Sahinowi, a co będzie dalej? Tego dowiemy się w przyszłości. Pozostaje nam życzyć powodzenia.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz więcej Inne Ligi